FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Лютий
2021

Супутниковим інтернетом Starlink вже користується більше 10 000 чоловік, але конкуренти намагаються позбавити SpaceX фінансування

Лобісти невеликих інтернет-провайдерів закликають Федеральну комісію із зв’язку США (FCC) з’ясувати, чи зможе SpaceX виконати свої обіцянки щодо широкосмугового зв’язку, а заодно розглянути питання про припинення фінансування компанії в рамках програми з підтримки послуг широкосмугового зв’язку в сільській місцевості. На тлі цього SpaceX заявила, що бета-версія Starlink обслуговує вже більше 10 000 користувачів.

SpaceX стала одним з найбільших переможців Фонду розвитку цифрових технологій в сільських районах (RDOF), вигравши від FCC на найближчі 10 років $ 885,51 млн, щоб забезпечити широкосмуговий зв’язок Starlink в 642 925 будинках і підприємствах в 35 штатах. В цілому ж США направили $ 9,2 млрд ($ 920 млн в рік) фінансування 180 організаціям з метою розширення мереж для 5,2 млн домогосподарств і підприємств, які в даний час не мають доступу до сучасного зв’язку.

До 29 січня всі компанії подали додаткову інформацію про те, як вони мають намір виконувати свої зобов’язання. FCC розгляне ці заявки, щоб визначити, чи слід відкликати будь-яке фінансування. Електричні кооперативи США, що надають широкосмуговий зв’язок, поскаржилися як на SpaceX, так і на провайдерів фіксованого і бездротового зв’язку.

Національна асоціація сільських електричних кооперативів (NRECA) і Національний сільський телекомунікаційний кооператив (NRTC) представили в FCC офіційний документ, в якому стверджується, що передача значних сум з нагород RDOF конкурентам на ділі ставлять під загрозу надії сільської Америки на широкосмуговий зв’язок. Глава NRECA Джим Метісон (Jim Matheson) категорично проти фінансування SpaceX: «Широкосмуговий зв’язок з орбіти SpaceX – абсолютно неперевірена технологія. Навіщо використовувати ці гроші для проведення наукового експерименту?»

Електричні кооперативи на надання широкосмугового зв’язку на найближчі 10 років отримали в цілому $ 1,6 млрд для обслуговування 900 000 абонентів в 31 штаті. Це 180 кооперативів в складі п’яти консорціумів і п’ять окремих компаній. Всі ці компанії обіцяють забезпечити гігабітне підключення своїм клієнтам. Багато хто використовує оптоволоконну технологію для досягнення цих швидкостей.

Тим часом, SpaceX зобов’язалася надавати послуги, що перевищують вимоги FCC до базової якості зв’язку: 100 мс затримки, 100 Мбіт/с на завантаження, 20 Мбіт/с на завантаження і обмеження трафіку не менше 2 Тбайт на місяць. Перші звіти учасників бета-тестування говорять, що Starlink забезпечує навіть більш високу швидкість при менших затримках. SpaceX продовжує запускати супутники і заявила бета-тестерам, що в найближчі місяці можна очікувати стабільне поліпшення швидкості і зниження затримок. Перед тим, як подати заявку на фінансування, SpaceX спочатку довелося подолати серйозні сумніви FCC щодо того, чи зможе компанія забезпечити необхідні показники якості.

«Робота Starlink не є теоретичною або експериментальною, – заявила SpaceX в документі FCC. – Сьогодні службою користуються понад 10 000 користувачів в Сполучених Штатах і за кордоном. Якість послуг у реальному часі швидко росте в рамках публічної бета-програми, і мережа Starlink вже успішно продемонструвала, що може перевершити необхідні показники Комісії». Компанія заявила, що в 95% випадків Starlink вже забезпечує швидкість скачування більш 100 Мбіт / с і швидкість завантаження вище 20 Мбіт / с при затримках на рівні 31 мс або нижче.

Але опоненти, які виступають проти фінансування SpaceX з боку FCC, заявили, що технологія не була перевірена і вона не є відкритою. «Будь-які пропозиції, які навряд чи зможуть забезпечити обіцяну швидкість всім абонентам, повинні бути дискваліфіковані відповідно до правил FCC», – йдеться в офіційному документі NRECA і NRTC. Там же зазначається, що після підключення до супутникової мережі десятків тисяч нових передплатників, якість зв’язку навряд чи залишиться навіть на сучасному рівні, який не завжди відповідає вимогам FCC. Нарешті, в скарзі стверджується, що SpaceX використовує цільові кошти, що виділяються на підтримку певних регіонів США, для розгортання послуг, які надаватиме в різних регіонах світу.

Лобісти інтернет-провайдерів – не єдині, хто стурбовані фінансуванням SpaceX. Група захисту прав споживачів Free Press вивчила результати аукціону і виявила, що SpaceX виграла фінансування в місцях, що не потребують якісного зв’язку (там часто є пропозиції гігабітних підключень). Неясно, чи може FCC повністю або частково скасувати фінансування, надане SpaceX та іншим компаніям. Але нова виконуюча обов’язки голови FCC Джессіка Розенворсель (Jessica Rosenworcel) вже розкритикувала колишнього голову Аджіта Паю (Ajit Pai) за проблеми з минулим відповідальним аукціоном.