FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Березень
2021

Супутниковий інтернет SpaceX Starlink може втратити фінансування через провайдера супутникового ТБ Dish

Провайдер супутникового телебачення Dish Network бореться проти супутникового інтернету SpaceX Starlink в Федеральній комісії зі зв’язку США (FCC). Dish намагається заблокувати надання SpaceX Starlink статусу телекомунікаційного оператора (ETC), який дозволить отримувати фінансування FCC для організації широкосмугового інтернет-доступу в сільських районах США.

У поданій вчора заявці SpaceX говорилося, що безпідставна спроба Dish заблокувати фінансування послужить тільки затримкою найважливішого – підключення до Мережі американського населення. У той час як Dish каже, що у неї є обгрунтовані побоювання з приводу втручання в смугу 12 ГГц, SpaceX описала скаргу Dish в FCC як фальшиву заявку, яка є черговим прикладом зловживань Dish комісійними ресурсами в своїх спробах вилучити 12-ГГц смугу.

Суперечка пов’язана з декількома розглядами FCC, в тому числі з петицією Starlink, що вимагає отримання статусу повноцінного телекомунікаційного оператора відповідно до Закону про зв’язок. SpaceX має потребу в цьому юридичному статусі в деяких штатах, де виграла федеральне фінансування для розгортання широкосмугового зв’язку в сільських та малонаселених районах. Dish попросила FCC відмовити SpaceX в даному статусі на 12-ГГц діапазоні.

SpaceX попередньо отримала $ 885,51 млн субсидій на 10 років від Фонду сільських цифрових можливостей FCC (RDOF), але все ще потребує остаточного схвалення FCC для отримання статусу ETC і самого фінансування. В рамках субсидій SpaceX має розгорнути широкосмуговий зв’язок в 642 925 будинках і підприємствах в 35 штатах. Ці гроші частково б покрили витрати SpaceX на розгортання свого низькоорбітального супутникового угруповання, яке могло б обслуговувати сільські райони по всій території США, а не тільки ці 642 925 точок. Деякі лобісти, що представляють дрібних інтернет-провайдерів, також заперечували проти фінансування SpaceX.

Dish є провайдером супутникового телебачення, а не домашнього Інтернету, і вона не брала участі в аукціоні RDOF. Але Dish будує мобільну широкосмугову мережу 5G, яка в кінцевому рахунку може використовувати спектр з діапазону 12 ГГц, який Dish вже задіє для супутникового телебачення. Оскільки SpaceX теж використовує частоти 12 ГГц, Dish стверджує, що турбується про перешкоди.

Минулого тижня Dish подала петицію з проханням FCC відхилити запит SpaceX про статус ETC в діапазоні 12,2-12,7 ГГц, заявивши при цьому, що не заперечує проти статусу ETC для SpaceX при роботі в інших діапазонах зв’язку. «Статус ETC для Starlink в 12-ГГц діапазоні повинен бути відхилений або відкладений до вирішення проблеми перешкод в роботі DBS [супутників прямого мовлення], що виникають в цій смузі через запропоновану SpaceX модифікацію її супутникової системи, а також питань спільного використання, представлених в нещодавно ініційованому комісією регламенті 12 ГГц», – зазначила Dish.

Як наголошується в петиції, SpaceX має намір літати на висоті вдвічі нижче спочатку запланованої – 540-570 км замість 1110-1325 км – і здійснювати передачу в США з половини кута піднесення. За словами компанії, її дослідження показало, що ці зміни перешкоджатимуть роботі супутників прямого мовлення в 12-ГГц діапазоні. Dish повідомила в FCC, що плани SpaceX негативно вплинуть на прийом сигналу DBS споживачами, а модифікована система Starlink вийде за межі обмеження потужності, які встановлені правилами Міжнародного союзу електрозв’язку і FCC. Іншими словами, SpaceX не зможе використовувати смугу 12 ГГц для виконання своїх зобов’язань RDOF, якщо така служба буде заважати роботі DBS.

У 2016 році коаліція під керівництвом Dish звернулася в FCC з проханням дозволити мобільним службам 5G працювати в діапазоні 12 ГГц. Тепер Dish хоче, щоб FCC відклала будь-яке рішення про статус ETC для Starlink до тих пір, поки цей розгляд не вирішить проблеми спільного використання спектра. SpaceX виступає проти використання мобільних пристроїв в діапазоні 12 ГГц.

«Оскільки SpaceX використовує смугу 12 ГГц для низхідних каналів із супутників на споживчі термінали, будь-які дії щодо зниження корисності смуги 12 ГГц в найближчій перспективі завдадуть прямої шкоди споживачам, – заявила компанія в червні 2020 року. – До того ж будь-які теоретичні наземні служби, запропоновані в петиції 2016 року, в кращому випадку будуть розгорнуті лише через кілька років, якщо взагалі коли-небудь будуть розгорнуті ».

У недавній заявці SpaceX кажуть, що реальна мета Dish полягає в тому, щоб перешкодити наданню статусу ETC і процесам RDOF в рамках більш масштабних зусиль Dish по боротьбі з конкурентом і присвоєння цінного спектру, вже використовуваного для обслуговування американських будинків і підприємств.