FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Березень
2023

Суд засудив до 11 років ув'язнення військкома з Криму, який незаконно призивав кримчан до лав ЗС РФ

Київ. 7 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Суд засудив до 11 років позбавлення волі окупаційного військового комісара з Криму, який причетний до проведення незаконних призовних кампаній до ЗС РФ і мобілізації на території окупованого півострова, повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим і Севастополя.

“Засуджений, громадянин Російської Федерації, у 2018 році обійняв посаду “військового комісара Сімферопольського району та міста Алушти Республіки Крим”. Він здійснював реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, спрямованої на проведення незаконних призовних кампаній населення півострова до російських збройних сил. Відтак, реалізуючи незаконні “укази” вищого керівництва держави-окупанта, чоловік безпосередньо розробляв плани та організовував проведення п’яти призовних кампаній кримчан у відповідних районах окупованого півострова”, – зазначено в повідомленні в телеграм-каналі.

Військкома визнано судом винним у порушенні законів і звичаїв війни, що полягає в примусі цивільного населення окупованого півострова служити у збройних силах ворога (за ч. 1 ст. 438 КК України).

“Це перший вирок в Україні за такий злочин”, – зазначають у прокуратурі.

З 2015 року Росія регулярно проводить призовні кампанії і залучає жителів півострова до служби в армії РФ. Після повномасштабного вторгнення РФ окупанти розпочали також незаконну мобілізацію кримчан.

Повідомлено про підозри у скоєнні аналогічних воєнних злочинів десятьом військовим комісарам різних районів окупованого Криму. На розгляді в судах перебувають три обвинувальні акти.

Прокуратура автономії спільно з неурядовими організаціями також поінформувала прокурора Міжнародного кримінального суду з цього приводу. В інформаційних повідомленнях містяться докази вчинення вищим військово-політичним керівництвом РФ воєнних злочинів у контексті незаконного призову та пропаганди служби в армії РФ, зокрема й серед дітей.

Джерело: https://t.me/prokark/1206