FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Березень
2023

Суд закрив справу про держзраду старости деокупованої Козачої Лопані

Харків. 6 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Дергачівський районний суд Харківської області закрив кримінальну справу про держзраду (ч. 2 ст. 111 КК України) щодо старости деокупованої Козачої Лопані Людмили Вакуленко.

“Справу закрив Дергачівський районний суд за ч. 3 ст. 111 Кримінального кодексу України, оскільки особа отримала завдання від окупаційних військ, але повідомила про це до правоохоронних органів і завдань окупантів не виконувала”, – повідомив прессекретар Харківської облпрокуратури Дмитро Чубенко.

Як повідомлялося, 4 травня 2022 року слідчі СВ УСБУ в Харківській області за процесуального керівництва облпрокуратури заочно повідомили про підозру в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) старості Козачолопанського старостинського округу Вакуленко.

“За даними слідства, жінка-староста… перейшла на бік ворога. Вона виконує роботу з налагодження постачань так званої гуманітарної допомоги з РФ і висвітлює це в російських ЗМІ. Крім того, жінка вербує серед місцевого населення осіб, які можуть працювати в інтересах агресора”, – повідомляла тоді пресслужба Харківської облпрокуратури.

28 вересня 2022 року, за кілька днів після деокупації селища, президент України Володимир Зеленський опублікував у своєму телеграм-каналі відео з підписом: “Відважні староста та місцеві жителі звільненого селища Козача Лопань на Харківщині, ризикуючи життям, організували годування людей під час окупації. Не боялися протистояти окупантам і не забували допомагати одне одному”.

20 жовтня 2022 року керівник Харківської облпрокуратури Олександр Фільчаков не виключив, що з Вакуленко може бути знято підозру в держзраді.

“Після деокупації цієї території слідчі та прокурор отримали інформацію про активну участь і допомогу Збройним силам України та правоохоронцям під час перебування цієї особи на окупованій території. Наразі ці факти слідчі та прокурори перевіряють у ході досудового розслідування”, – сказав Фільчаков.