FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Суд продовжить допитувати свідків у справі Кернеса 28 жовтня

Харків. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Київський районний суд Полтави продовжить допит свідків обвинувачення у справі стосовно колишнього міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького 28 жовтня.

"Прокурор запропонував повторно викликати 20 свідків і задіяти для їх виклику до судового засідання Офіс генпрокурора, у якого більше можливостей забезпечити їх явку", – сказав кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна" адвокат Кернеса Олександр Гунченко.

Він пояснив також, що труднощі в забезпеченні явки свідків пов’язані з тим, що з моменту подій, інкримінованих обвинуваченим, минуло сім років і люди могли змінити телефони, переїхати тощо.

На засіданні у вівторок суд допитав двох свідків обвинувачення. Обидва вони, відповідаючи на запитання адвоката обвинувачених, не підтвердили причетність Кернеса та його охоронців до викрадення, катування та погроз вбити потерпілих.

Як повідомлялося, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників маршу на підтримку Євромайдану в Харкові. Того самого дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану – Олександра Кутяніна та Олексія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зв’язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 року Кернесу було повідомлено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування. Його охоронцям було пред’явлено підозру за ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 129 КК України.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала обвинувальний акт до Дзержинського райсуду Харкова.

2 квітня 2015 року Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) оголосив резолютивну частину рішення щодо перенесення розгляду справи Кернеса до Київського райсуду Полтави.

10 серпня 2018 року суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов ухвалив постанову, в якій розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Кернеса та його охоронців Блінника та Сміцького як відмову від обвинувачення і закрив кримінальне провадження.

Це рішення оскаржили прокуратура, а також потерпілий Сергій Ряполов і його представник, адвокат Тетяна Зелькіна. Посилаючись на суттєві порушення КПК, допущені під час розгляду справи в суді першої інстанції, вони вимагали скасувати рішення Київського райсуду Полтави та призначити новий розгляд справи.

31 січня 2020 року Полтавський апеляційний суд задовольнив апеляційні скарги і направив справу на новий розгляд до Київського районного суду Полтави.

16 грудня 2020 року Кернес помер на 62-му році життя в берлінській клініці "Шаріте", де проходив лікування після ускладнень від COVID-19.

29 січня 2021 року суд вирішив не закривати справу стосовно Кернеса у зв’язку з його смертю і продовжити розгляд, оскільки на цьому наполягали родичі обвинуваченого і захист.