FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Суд переніс розгляд касації ПриватБанку на рішення про припинення кредитних зобов'язань НЗФ на $100 млн

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховний Суд переніс розгляд касаційної скарги ПриватБанку (Київ) на рішення судів попередніх інстанцій про визнання припиненими зобов’язань акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів" (НЗФ, Дніпропетровська обл.) за одним із кредитних договорів перед банком, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна" у середу.

Згідно з рішенням суддів, засідання перенесено на 27 жовтня.

Як уточнив агентству юридичний представник ПриватБанку Андрій Пожидаєв, сума спору становить $100 млн.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва 22 січня 2021 року визнав припиненими всі зобов’язання НЗФ.

ПриватБанк подав до Канцлерського суду штату Делавер (США) позов, в якому вказує на порушення НЗФ своїх договірних зобов’язань за кредитним договором, зокрема в частині використання кредитних коштів на цілі, що суперечать умовам видачі, тобто не для фінансування поточної діяльності підприємства.

Окрім цього, в "американському" позові, згідно з текстом рішення суду, стверджується, що НЗФ причетний до відмивання коштів і протиправної рециркуляції кредитів, що передбачало, зокрема, погашення заборгованості за кредитним договором за рахунок коштів за іншими кредитними договорами.

НЗФ, у свою чергу, зазначає, що оскільки будь-які зобов’язання між ним і ПриватБанком, визначені кредитним договором, були припинені шляхом виконання, банк не має жодних підстав для невизнання права позивача на припинення зобов’язання.

ПриватБанк зазначав, що його звернення до американського суду не привело до невизнання, до порушення чи оскарження прав НЗФ, і, відповідно, в останнього немає жодних передумов і підстав звертатися з позовною заявою про визнання припиненими зобов’язань за кредитним договором, проте Госпсуд Києва став на бік позивача.