FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

21
Липень
2021

Створено найміцніший в світі самовідновлюваний матеріал – він ідеально підійде для скла в смартфонах

Незважаючи на постійне вдосконалення стекол для екранів смартфонів, вони як і раніше досить крихкі і б’ються при ударах. Однак вчені з Індійського інституту наукової освіти і досліджень (IISER) в Калькутті, по всій видимості, близькі до вирішення цієї проблеми. Вони створили твердий прозорий матеріал, який самовідновлюється при розтріскуванні.

Вчені десятиліттями працюють над створенням самовідновлюваних матеріалів і механізмів. Наприклад, американські фахівці змогли створити невеликих роботів, здатних зцілювати себе за допомогою магнетизму. Однак подібним продуктам навряд чи можна знайти практичне застосування. Вони швидше служать для демонстрації новітніх наукових розробок. А ось вчені з IISER створили продукт, який краще підходить для реальної експлуатації.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в науковому журналі, вчені використовували п’єзоелектричний органічний матеріал, який перетворює механічну енергію в електричну і навпаки, щоб створити кристали голчастої форми, довжина яких не перевищує 2 мм в довжину і 0,2 мм в ширину. Через унікальну молекулярну конструкцію матеріалу, при кожному розломі сили тяжіння знову з’єднують його частини, не потребуючи додаткових зовнішніх факторів, таких як тепло, які необхідні більшості самовідновлюваних матеріалів.

Вчені заявляють, що їх розробка ідеально підходить для екранів смартфонів. За їхніми словами, новий матеріал в десять разів твердіше аналогів. На жаль, поки невідомо, коли його почнуть застосовувати виробники електронних пристроїв, і чи почнуть взагалі.