FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Страховики України з 10 травня мають намір скасувати 50% знижки на короткі поліси "Зелена картка" для легкових авто

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Повні члени Моторного (транспортного) страхового бюро України (страхові компанії, які мають право емітувати міжнародний сертифікат "Зелена картка") ухвалили рішення з 10 травня скасувати 50% знижку на поліси "Зелена картка" з терміном дії 15 днів та один місяць.

Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук" голова правління СГ "ТАС" Павло Царук.

"Сьогодні дуже сильно засмутили і здивували колеги по ринку "Зеленої картки". На засіданні МТСБУ 9 із 11 компаній проголосували за скасування 50% знижки на поліси ЗК, яку ми запровадили в перші дні війни, щоб підтримати українців, які вимушені були виїжджати за кордон. Відповідно з 10 травня 2022 року ціна на короткі поліси зросте вдвічі, і ми фактично повернемось до довоєнних цін", – написав він у вівторок.

За інформацією Царука, таке рішення ініціювали та підтримали страхові компанії ARX, УСГ, "Княжа", "Гардіан", ІНГО, УТСК, АСКА (ВУСО), ПЗУ, "Оранта". Проти голосували СГ "ТАС" та СК "Перша".

Як повідомлялося, МТСБУ з 2 березня 2022 року запровадило нові тарифи на поліси "Зелена картка" для легкових автомобілів, що виїжджають за кордон, на 15 днів та один місяць, скоротивши їх на 50% від раніше встановленої вартості на 25 січня 2022 року. Водночас вартість "Зеленої картки" для іншого автотранспорту не змінювалася.

Раніше Нацбанк України повідомив, що 28 квітня 2022 року отримав від іноземних партнерів інформацію про те, що громадяни України під час перетину кордону Польщі повинні мати поліс "Зелена картка". Ця практика, ймовірно, діятиме і на кордонах з іншими країнами.

У зв’язку з цим регулятор рекомендує громадянам України, які виїжджають за кордон власним автомобілем, придбати поліс "Зелена картка".

Як повідомлялося, від початку війни українці мали право перетинати кордони Польщі, Словаччини, Угорщини та Молдови власними автомобілями без полісу "Зелена картка".