Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Страх і хвилювання в Сальвадорі, оскільки біткоін стає законним платіжним засобом
Сальвадор став першою країною, яка прийняла біткоіни в якості законного платіжного засобу, що змусило націю і весь світ обговорити можливості та небезпеки криптовалюти.
З сьогоднішнього дня підприємства будуть зобов’язані по можливості приймати сумнівні цифрові монети в якості оплати.
Очікується, що мільйони людей завантажать новий урядовий додаток цифрового гаманця, який роздає 30 доларів в біткоінах кожному громадянину.
Шанувальники біткоіну по всьому світу купують цифрові монети на 30 доларів в знак підтримки і для підвищення вартості нестабільної валюти.
Сальвадорський таксист Даніель Геркулес, якому 26 років, схвильований переїздом, але також стурбований тим, наскільки стабільним буде його заробіток.
«Я брав біткоіни близько двох місяців назад, з тих пір, як дізнався, що це станеться. Мені тільки що хтось заплатив біткоінами 40 доларів за проїзд до аеропорту, але це рідко. Тільки близько 10% клієнтів вважають за краще платити біткоінами».
Даніель каже, що вартість конвертації біткоіну в місцеву валюту – долар США – висока і становить 10%, тому він використовує гроші як ощадний рахунок.
Він сподівається збільшити свій гаманець приблизно до 1000 доларів в біткоінах, але боїться обвалу валюти.
«Це одна з речей, яка турбує мене найбільше. Втрата грошей через довгі дні роботи – це не нормально».
Вартість біткоіну за останній рік різко зросла і впала.
Він піднявся з приблизно 10 000 доларів за одну монету в вересні 2020 року до максимуму в 63 000 доларів в квітні 2021 року, а потім впав до 30 000 доларів в липні цього року.
Вартість біткоіну за останні тижні зросла до 51 000 доларів, що деякі аналітики пов’язали з новинами про Сальвадор.
Опитування Центральноамериканського університету показало, що тільки 4,8% з 1281 осіб, які взяли участь, розуміли, що таке біткоін і як він використовується.
Більше 68% опитаних заявили, що не згодні з використанням криптовалюти в якості законного платіжного засобу.
70-річна Жанетт Сандовал разом з сином продає продукти з доставкою додому. Вона каже, що не братиме в цьому участі.
«Я завжди була готова до змін, але на цей раз я не згодна. Наші клієнти говорять, що вони не будуть платити біткоінами.
«У моїй країні багато неписьменних людей, у яких навряд чи є стільниковий телефон, не розумний, а один зі старих. Вони не будуть ним користуватися».
«На даний момент я не збираюся завантажувати додаток, але одного разу мені доведеться це зробити. Мене не цікавлять ті 30 доларів, які вони роздають».
По всій країні встановлюється понад 200 нових банкоматів, що дозволяють конвертувати долари в біткоіни.
Недавні протести в столиці, Сан-Сальвадорі, продемонстрували відсутність впевненості серед громадян, які вважають, що цей захід відволікає від суперечливого правила уряду.
Багато урядів по всьому світу, такі як Китай, йдуть в протилежному напрямку і намагаються обмежити прийняття криптовалюти жорсткістю правил.
Однак колишній житель Сальвадора, а нині громадянин США ентузіаст у справі біткоінів, Герсон Мартінес вважає, що Сальвадор не буде останньою країною, яка прийме біткоіни.
«Важко описати надію і радість, які змушують мене відчувати, що наша країна – перше доміно, яке впаде в цей неминучий перехідний період. Яке щастя бути сальвадорцем», – сказав він.