FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

21
Вересень
2022

Столтенберг: Мобілізація призведе до ще більшої втрати життів росіян

Брюссель. 21 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг каже, що часткова мобілізація, яку оголосив президент Росії Володимир Путін, призведе до ще більшої ескалації конфлікту, внаслідок чого загинуть іще більше росіян.

"Будь-яка мобілізація збільшить кількість наявних у них військ та сил. Це займе час. Їм знадобиться спорядження, і досі ми бачили, що російські війська погано оснащені. Їм не вистачає належного командування та контролю, також у них багато проблем із логістикою. Але, звісно, більша кількість військ призведе до ескалації конфлікту. Це означатиме більше страждань, більше життів. Не тільки українських життів, а й російських життів. Президент Путін може покласти край цій війні, вивівши свої війська, припинивши вторгнення в іншу країну", – сказав він середу під час розмови Reuters NEXT Newsmaker with Jens Stoltenberg, яку транслювали онлайн.

Говорячи загалом про промову Путіна, Столтенберг висловив думку, що вона є ескалацією. "Промова президента Путіна свідчить про те, що війна йде не за планами президента Путіна. Він зробив великий прорахунок. Він думав, що зможе взяти під контроль Україну за декілька днів. Він був фактично змушений піти з півночі України, з околиць Києва, потім розпочав великий наступ на Донбасі. Цей наступ зупинений українськими військами, і тепер українці фактично змогли звільнити територію. Отже, ця промова, часткова мобілізація збройних сил Росії якраз і демонструють, що він прорахувався, зробив велику стратегічну помилку, і саме тому вони тепер мають це зробити".

Генсек також назвав те, що відбувається, "кричущим порушенням міжнародного права". "Тому меседж НАТО полягає в тому, що ми маємо продовжувати підтримувати Україну, маємо застосувати санкції до Росії та маємо мобілізувати всю міжнародну спільноту, щоб цілком чітко засудити російський напад на сусіда Україну", – зазначив алгоритм дій Столтенберг, який наразі перебуває в Нью-Йорку на Генеральній асамблеї ООН.

Відповідаючи на запитання, як Україна вчинить із російськими військовими, які мають намір здатися в полон, він сказав: "Я впевнений, що Україна з цим справлятиметься відповідно до міжнародного права, Женевської конвенції. Україна – суверенна держава і вже довела, що є відповідальною нацією, яка дотримується ключових принципів міжнародного права".

Відповідаючи на запитання, коли очікується завершення цієї війни, Столтенберг констатував, що її "брутальність відображає той факт, що в короткій перспективі важко побачити рішення, оскільки Росія не приймає того факту, що Україна – суверенна незалежна держава". "Я боюся, що єдиний шлях покласти край цій війні, то це довести, що президент Путін не переможе на полі бою. Коли він це зрозуміє, він має сісти та вести переговори щодо належної угоди з Україною", – вважає генсек НАТО.

З огляду на це він переконаний, що "чим швидше ми зможемо підтримувати Україну, посиливши її позиції на полі бою, тим ближче та швидше ми отримаємо рішення шляхом переговорів".

За цим постало запитання: чи маємо ми бути готовими до можливості, що це триватиме не тижні й місяці, а можливо роки? На це Столтенберг відповів: "Війни за своєю природою непередбачувані. Це про військові можливості на полі бою, про мораль і бойовий дух. Це також про дуже важкий політичний процес. Я думаю, що ми всі маємо бути обережними, щоб пророкувати надто багато, але ми повинні бути готовими до довгого шляху. Ми маємо робити правильні речі нині, щоб час для пошуку мирного рішення настав якнайшвидше, і це – підтримувати Україну". "Але бути готовими до довгого шляху?" – було поставлено запитання. "Абсолютно, ми маємо бути готовими до довгого шляху", – відповів генсек НАТО.