FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Жовтень
2021

Стефанчук розраховує, що законопроект про внесення змін до Конституції в частині децентралізації "увійде до ВР" до 7 грудня

Київ. 14 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук розраховує, що законопроект про внесення змін до Конституції в частині децентралізації буде зареєстровано в парламенті до Дня місцевого самоврядування, який щороку відзначають в Україні 7 грудня.

"Наскільки я володію інформацією, цей законопроект напрацьований, у тому числі й цілою низкою організацій місцевого самоврядування. Найближчим часом має бути проведено "стіл переговорів" із цими організаціями. Я знаю, що є чотири питання, які викликають дискусію. Це, зокрема, питання районів і надання статусу юридичної особи територіальним громадам. Тому, думаю, після такої дискусії законопроект уже буде зафіналений, виведений у нормативну основу і буде поданий. Звісно, ми дуже хотіли б, щоб до Дня місцевого самоврядування він увійшов до Ради і розпочав свій шлях", – сказав Стефанчук журналістам у четвер у Києві, відповідаючи на запитання кореспондента агентства "Інтерфакс-Україна".

На уточнювальне запитання про перспективи попереднього ухвалення цього законопроекту до кінця поточної сесії (згідно з календарним планом, шоста сесія Верховної Ради завершитися 21 січня), Стефанчук зазначив, що "якщо Верховна Рада добре попрацює, то до кінця цієї сесії ми можемо направити його до Конституційного Суду".

"Якщо Конституційний Суд розгляне його і направить назад, то ми, звісно, зробимо все, щоб до лютого розглянути його в першому читанні, тому що розгляд (законопроектів про внесення змін до Конституції – ІФ) в першому і в другому читанні має відбуватися на двох різних сесіях Верховної Ради України", – уточнив Стефанчук.

При цьому він нагадав, що для ухвалення рішення про внесення змін до Основного закону необхідно 300 голосів народних депутатів, тому "це має бути реально результат компромісу між усіма фракціями".