FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

Стефанчук підписав закон про публічні електронні реєстри

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон "Про публічні електронні реєстри" (законопроект №2110), завдяки якому в Україні, зокрема, запроваджуватимуть режим paperless.

На своїй сторінці у Facebook спікер зазначив, що цей документ дасть поштовх до створення якісних адміністративних та електронних послуг у державі.

"Що зміниться? Впроваджуємо режим paperless – держава не вимагатиме у громадян інформацію, яка вже є в реєстрах; не потрібно приносити ксерокопії чи довідки в різні держоргани – обмін інформацією буде електронним; інформація не дублюватиметься й не відрізнятиметься про ту саму людину в різних держреєстрах; отримання онлайн-послуг стане швидшим", – пояснив Стефанчук.

Згідно з інформацією у картці законопроекту №2110 на сайті парламенту, голова Верховної Ради підписав цей документ 24 листопада і цього самого дня передав його на підпис президенту України.

Як повідомлялося, 18 листопада Верховна Рада в другому читанні та в цілому ухвалила законопроект №2110 "Про публічні електронні реєстри", за документ проголосували 282 народні депутати. Законопроект запровадить поняття "базові реєстри". Вони міститимуть основну інформацію про українців.

"Наприклад, Єдиний демографічний реєстр буде першоджерелом інформації про особу – її вік, ПІБ, ідентифікаційні документи. Це поширена світова практика. Реєстри будуть поєднані між собою "Трембітою". Не потрібно приносити ксерокопії чи довідки в різні держоргани, оскільки обмін інформацією буде в електронному вигляді. Так, інформація не дублюватиметься й не відрізнятиметься про ту саму людину в різних держреєстрах. У результаті це дозволить робити держпослуги ефективними та максимально автоматизувати їх", – повідомило Міністерство цифрової трансформації на сайті.

Крім того, законопроект уводить поняття "адміністратори" та "технічні адміністратори" держреєстрів. Це дасть змогу не створювати окрему технічну команду для кожного держреєстру, а ефективно використовувати наявні в державі ресурси команд розробки та підтримки реєстрів. Крім того, як очікується, це збільшить ефективність використання державних коштів.

Джерело: https://www.facebook.com/stefanchuk.official/posts/622087289209775