FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Ставлення до Бандери змінилося на позитивне і серед російськомовних українців, і серед жителів південного сходу – соцопитування "Рейтингу"

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українськими політичними фігурами, які однозначно позитивно сприймаються в українському суспільстві, є Богдан Хмельницький та Михайло Грушевський – позитивне ставлення до них висловлюють понад 90% українців, свідчать результати всеукраїнського дослідження "Ідеологічні маркери війни", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 27 квітня.

Як зазначається у результатах дослідження, останніми роками спостерігалася позитивна динаміка щодо українських історичних постатей, навколо яких ще десятиліття тому точилися гострі дискусії у суспільстві.

Зокрема, поступово покращувалося ставлення до Івана Мазепи (у 2012-му – 44%, у 2022-му – 76%), Симона Петлюри (у 2012-му – 26%, у 2022-му – 49%) та Степана Бандери (у 2012-му – 22%, у 2022-му – 74%). Позитивне ставлення до Бандери переважає сьогодні і в південно-східних регіонах, і серед тих, хто спілкується у побуті виключно російською мовою.

Водночас до радянських керівників ставлення в останнє десятиліття було переважно негативним, і особливо різко погіршилося у 2022 році. За останні 5-8 років ставлення до Володимира Леніна погіршилося вдвічі, до Йосипа Сталіна – утричі: на сьогодні лише 13% позитивно ставляться до Леніна та 7% – до Сталіна.

Під час дослідження методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) було опитано 1000 респондентів віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: трохи більше ніж 3,1%.

Джерело: https://ratinggroup.ua/research/ukraine/desyatyy_obschenacionalnyy_opros_ideologicheskie_markery_voyny_27_aprelya_2022.html