FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Листопад
2021

США вивчають інформацію про новий "африканський" штам коронавірусу

Вашингтон. 26 листопада. ІНТЕРФАКС – Провідний фахівець із інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі заявив у п’ятницю, що в країні терміново вивчають інформацію про новий штам коронавірусу COVID-19, повідомляє газета The Hill.

"Просто зараз ми збираємо інформацію разом із нашими південноафриканськими колегами, щоб добитися того, щоб безпосередньо вивчити його (штам – ІФ)", – сказав він.

Фаучі зазначив, що ця робота проводиться "терміновим чином".

"Після тестування ми достеменно знатимемо, чи може він обходити ті антитіла, які у нас формуються від вірусу, наприклад, під час вакцинації. Зараз у нас немає відповіді на це питання, проте ми точно це з’ясуємо", – додав фахівець.

За його словами, у п’ятницю експерти зі США та ПАР проведуть зустріч, під час якої обговорюватиметься молекулярний склад штаму.

"Коли у нас буде інформація, ми ухвалюватимемо рішення", – додав Фаучі.

Також він зазначив, що американська сторона поки не має даних про те, що штам вже міг почати поширюватися в США.

Штам коронавірусу B.1.1.529 був виявлений у Південній Африці, Ботсвані, Ізраїлі та у туриста, який прибув до Гонконгу з Південної Африки.

Новий варіант має велику кількість мутацій – 32. За словами вірусологів, велика кількість мутацій вірусу – "це серйозна проблема".