FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

США гарантують Швеції безпеку під час її вступу до НАТО – глава шведського МЗС

Вашингтон. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – США запевнили Швецію, що готові гарантувати її безпеку на період розгляду заявки про вступ до НАТО, якщо вона надійде, заявила шведський міністр закордонних справ Анн Лінде.

"Звичайно, я не збираюся вдаватися до подробиць, але я абсолютно впевнена, що тепер у нас є американські гарантії", – сказав Лінде шведському телебаченню у Вашингтоні після зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Лінде пояснила: "Вони означали б, що Росія може ясно зрозуміти, що якщо вона вдасться до будь-яких дій проти Швеції, якими вона загрожує, це не буде чимось таким, що США просто залишать… без відповіді".

Водночас, за її словами, "це, однак, не ті конкретні гарантії безпеки, які ви можете отримати, будучи повноправним членом НАТО".

У заяві держдепартаменту США, опублікованій після зустрічі, йшлося, що Блінкен підтвердив прихильність Вашингтона до політики НАТО щодо прийому нових членів, проте про гарантії безпеки в них не згадувалося.

Як повідомляли ЗМІ, очікується, що і Швеція, і Фінляндія ухвалять рішення про те, чи подавати заявку на вступ до НАТО вже цього місяця.