FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

США через USAID надають Україні додатково $387 млн гуманітарної допомоги

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Сполучені Штати через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надають додаткову гуманітарну допомогу Україні майже на $387 млн у відповідь на неспровоковану агресію Росії.

"24 березня президент оголосив, що США готові виділити понад $1 млрд нового фінансування на гуманітарну допомогу тим, хто постраждав від війни Росії в Україні та її серйозних наслідків у всьому світі… Сьогоднішнє оголошення – складова цієї цифри і визнання глобальних потреб, що зберігаються", – наголошується у релізі USAID у четвер.

Згідно з ним, кошти буде спрямовано на продовольчу допомогу людям у важкодоступних районах України, грошові виплати для людей у районах, де ринки функціонують, а також на забезпечення питною водою, санітарію та гігієну, життєво важливе медичне приладдя та медичне обслуговування, а також координаційну підтримку гуманітарного суспільства.

У релізі наголошується, що США є найбільшим донором гуманітарної допомоги в Україні: з 24 лютого, коли Росія розпочала війну, вони надали гуманітарну допомогу на суму понад $688 млн для задоволення потреб людей в Україні та біженців.

"США продовжуватимуть підтримувати народ України. Боротьба, яку він веде, – це боротьба за цінності, які ми всі поділяємо. Самовизначення, свобода та повага до людської гідності", – прокоментувала цю допомогу Адміністратор USAID Саманта Павер на Міжнародній донорській конференції високого рівня з підтримки України у Варшаві у четвер.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, один із організаторів донорської конференції, повідомив, що загалом на ній вдалося зібрати $6,5 млрд. Детальна інформація про їх розподіл поки що відсутня.