FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Листопад
2021

«Спорт та COVID-19 проблематика, методики та алгоритми»

International Technology Transfer Association (ITTA) та PATProfi MED в рамках 30 Ювілейної медичної виставки Public Health/Охорона здоров’я організувала захід «COVID-19: життя до та після. Актуальні питання діагностики, профілактики та лікування захворювань: від фундаментальних досліджень до нових підходів» з панельною дискусією, в якій прийняв участь лікар, викладач, тренер міжнародної програми для спортсменів «Athletes 365» Міжнародного олімпійського комітету Кірпулянський Дмитро з доповіддю «Спорт та COVID-19 проблематика, методики та алгоритми»

В доповіді лікаря йшлося про те, що COVID-19 становить суттєву небезпеку через свою непередбачуваність, і у 70-90% перехворілих зберігається від одного до трьох симптомів. Зустрічаються і серйозніші ускладнення: міокардити, стрес-кардиомиопатии, нормоцитарна анемія, нефрити та ін.

Для спортивної сфери розповсюдження COVID-19 мало наступні глобальні наслідки:

  • Перенесення Олімпійських Ігор та всіх великих змагань на наступний рік.
  • Закриття спортивних споруд, клубів та майданчиків на період карантину.
  • Неможливість підтримувати повноцінну рухову активність професійним спортсменам та активним людям.
  • Зростання факторів ризику для здоров’я людини: гіподинамія, стрес.

В доповіді було відмічено, що COVID-19 та спорт мають спільну симптоматику: перенапруження легеневої системи, серцевої системи, підвищення температури тіла, втрата рідини.

Лікування спортсменів хворих на COVID-19 нічим не відрізняється від лікування інших людей, хвороба також переважно носить симптоматичний характер. Але, якщо ситуація не критична слід оминати прийом препаратів які знаходяться в забороненому списку WADA (які є допінгом).

Якщо спортсмен потрапив до лікарні він обов’язково повинен сказати лікарю що займається спортом. Брадикардія, високий гемоглобін, емфізема можуть ввести лікаря в оману.

Найбільша небезпека для спортсменів – це початок тренувань з недостатнім відновленням організму після хвороби.

Часто виникають проблеми:

  • Втома, зниження працездатності.
  • З серцем: аритмія, міокардит, серцева недостатність.
  • З опорного-руховим апаратом: ураження суглобів.
  • З дихальною системою, особливо у тих випадках коли було ураження легень: задишка

Ускладнення можуть виникати відразу після перенесеного захворювання, і спостерігатися на протязі 3-6 місяців, це і є так званий посткоронавірусний синдром.

На останок Кірпулянський Дмитро дав ряд рекомендації щодо профілактики COVID-19.

 

Під час заходу Президент International Technology Transfer Association (ITTA) Гончаренко Артем та куратор I-Dolina #idolina Теплюк Олександр презентували новий інструмент для покращення комунікації лікарів з пацієнтами – PATProfi MED.

PATProfi MED https://patprofi.pro/ – перша українська соціальна мережа, яка дозволяє зберігати історію лікування пацієнта, отримувати поради щодо лікування, зручно переглядати стрічку новин та оновлень, читати публікації та коментарі до них, є можливість вести власний блог про актуальні проблеми галузі, організувати бібліотеку для особистих записів.

Сервіс та додатки повністю безкоштовні як для лікаря, так і для пацієнтів.