Недавні записи
- VІ Міжнародний тифлофорум«Розвиток, освіта та реабілітація людей із порушеннями зору: виклики сьогодення та інновації» 07.11.2024
- Огляд ринку праці в Італії у 2024 році та роль у ньому українців – Experts Club 04.11.2024
- Початок співпраці між Радою національних спільнот України та Міжнародною комісією з прав людини 02.11.2024
- Український виробник вогнезахисту Ковлар Груп удвічі збільшив випуск продукції 31.10.2024
- Відбувся Німецько-український семінар оборонних індустрій DFNC2: German Edition 29.10.2024
Співпраця системи БПД з ЦНАПами, ЦЗ та бібліотеками – запорука правової обізнаності жителів громади
Коли перед системою безоплатної правової допомоги постають нові виклики, зокрема як покращити правову обізнаність жителів громади, розповісти громадянам про їх права та способи їх захисту, розширити точки доступу до правової допомоги, то керівництво центрів шукає шляхи їх вирішення.
Зокрема хочемо торкнутись питання співпраці з ЦНАПами, центрами зайнятості та бібліотеками, міськими/сільськими радами. Зручний спосіб поспілкуватись з фахівцем центру/бюро правової допомоги та отримати відповіді на правові запитання щодо оформлення спадщини, продажу земельної ділянки, виплати аліментів, виїзду за кордон з дитиною для візиту родичів, погашення взятих кредитів, вирішення спору з сусідом, повернути позичені кошти, тощо.
Не потрібно витрачати кошти, долати значну відстань, щоб дістатись до центру для вирішення правового питання, хвилюватись, що не встигнете на останній автобус, який їде до села. Тепер все набагато простіше, зателефонували до центру та дізнались про графік виїзного консультаційного пункту на базі ЦНАПу, бібліотеки, центру зайнятості та завітали з візитом у потрібний вам час.
Так, 8 лютого юристка сектору «Липовецьке бюро правової допомоги» Крістіна Соляр консультувала жителів Турбівської територіальної громади з правових питань. Жителі Турбівської громади цікавились: у яких випадках припиняється надання раніше призначеної субсидії; щодо перерахунку пенсії військовим пенсіонерам; як визнати недієздатною особою та встановити опіку над нею; які підстави позбавлення батьківських прав тощо.
Так, 9 лютого фахівці секторів Тростянецького та Немирівського бюро правової допомоги Ніна Слободяник, Катерина Зимакова забезпечили роботу консультаційного пункту у смт Ситківці та с. Олександрівка. Громадян цікавили питання щодо виправлення помилки в державному акті на землю; земельний податок, та підстави звільнення від його сплати; написання заяв щодо виплат до 5 травня; аліменти від держави, розмір, порядок призначення, строки; як захистити себе від домашнього насильства; втрата паспорта, подальші дії; незаконна вирубка дерев; прописка/реєстрація громадян, тощо.
У межах реалізації проєкту Програми “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство” працівники Вінницького, Гайсинського, Козятинського, Томашпільського місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги також продовжують проводити інформаційні заходи для населення щодо змін у галузі земельних правовідносин, проблемних питань, що виникають під час здійснення правочинів з землею.
Нещодавно, на сесії сільських рад затверджено Програми надання безоплатної правової допомоги населенню Станіславчицької та Северинівської ТГ Жмеринського району у 2022 році, що сприятиме розвитку правової освіти та культури, а також покращить доступ до безоплатної правової допомоги для ефективного захисту жителів громади.
Дізнатись контактні дані центрів та бюро правової допомоги ви можете дізнатись на сайті
Довідково:
20 січня 2021 року було підписано меморандум “Про спільну діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги та адміністративних послуг соціального характеру” між Погребищенською міською ТГ, директором РЦ з надання БВПД у Вінницькій області, ГУ Нацсоцслужби у Вінницькій області, Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.
Тепер кожен візит працівників ЦНАПУ до членів міської територіальної громади відбувається у тандемі з юристом безоплатної правової допомоги. Детальніше у новині