FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Січень
2022

Спір про законність рішення АМКУ про примусовий поділ Ostchem дійшов до Верховного Суду

Київ. 4 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Антимонопольний комітет України продовжує відстоювати в рамках касації рішення від 5 вересня 2019 року про примусовий поділ українських азотних активів групи компаній Ostchem Дмитра Фірташа, відповідну справу знову розгляне колегія суддів Верховного Суду, повідомила глава комітету Ольга Піщанська.

“За результатами останнього засідання касаційний суд (Верховного Суду – ІФ) передав справу до Великої палати Верховного Суду, оскільки побачив там “наявність виключної правової проблеми”. Буквально днями Велика палата повернула цю справу на розгляд колегії суддів, не знайшовши там виключної правової проблеми”, – сказала вона в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Піщанська наголосила, що АМКУ переконаний у справедливості свого рішення, оскільки дії Ostchem, за її словами, призвели до дефіциту та підвищення цін на азотні мінеральні добрива в розпал весняно-польових робіт, ставши шоком для аграріїв і показовою демонстрацією сили монополіста.

“Боротимемося за нього (за рішення – ІФ)”, – заявила глава відомства.

Як повідомлялося, АМКУ заявив про встановлення зловживання монопольним (домінантним) становищем на ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив у 2014-2017 роках компаніями з групи Ostchem: “Рівнеазот”, Черкаський “Азот” і “Сєверодонецьке об’єднання “Азот”. Відомство також наклало штраф 107 млн грн на збутову компанію групи “НФ Трейдінг Україна”.

За словами тодішнього глави комітету Юрія Терентьєва, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції було визнано систематичний перепродаж усередині групи за завищеними цінами природного газу, який є основною сировиною у виробництві добрив, що призвело до встановлення необґрунтованої собівартості їх виробництва і внаслідок цього – до завищення вартості реалізації добрив.

Іншим порушенням, як зазначав Терентьєв, було зупинення заводами з березня по червень 2017 року (сезон весняно-польових робіт) виробництва азотних мінеральних добрив, що призвело до недопостачання товару аграріям при передоплаті в 2,5 млрд грн.

Ostchem спростував звинувачення АМКУ і ще в липні 2020 року зміг домогтися позитивного для себе вердикту в суді першої інстанції. “За результатами оцінки наданих позивачами доказів суд ухвалив рішення на користь підприємств азотного бізнесу Group DF. Отже, позивачі довели безпідставність висновків АМКУ в тому, що підприємства азотного бізнесу групи мали монопольне (домінантне) становище на ринку азотних мінеральних добрив у 2014-2017 роках і зловживали цим становищем”, – зазначалося тоді в заяві Group DF, якій належить Ostchem.

Рішення АМКУ про примусовий поділ Ostchem є першим таким рішенням за всю історію відомства.

Повністю інтерв’ю глави АМКУ Ольги Піщанської читайте на сайті агентства “Інтерфакс-Україна” www.interfax.com.ua