Недавні записи
- Schneider Electric вдруге визнана найстійкішою корпорацією світу 18.03.2025
- Дізнайся про інструменти пошуку роботи, освітні можливості та програми підтримки підприємництва для ветеранів і ветеранок від Міністерства економіки України. 14.03.2025
- ТОП-5 англійських фраз для small talk, щоб не мовчати в компанії 12.03.2025
- Чому ваш рівень англійської не покращується, навіть якщо ви вчите її роками 12.03.2025
- Металеві конструкції мають великий потенціал у проєктах відновлення – директор Rauta Озейчук 12.03.2025
Специфіка навчання з предмета «спеціальна фізична підготовка»

Радельчук Крістіна Олександрівна
курсант 2 курсу, спеціальність 081 «Право» Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ ОСВІТА (Проблеми підготовки фахівців)
Специфіка навчання з предмета «спеціальна фізична підготовка»
Концепція сучасної державної політики: досягти певної фізичної підготовки молоді та стимулювати інтерес до фізичної підготовки. Це підтверджується законодавством, яке свідчить про необхідність запровадження нових методів навчання. Сучасні відносини вимагають від курсантів навчального закладу МВС достатньої фізичної підготовки для інтенсивної професійної діяльності. Виходячи з цього, проблема з новими методами та інструментами в процесі навчання з фізичної підготовки є актуальною.
Недостатня фізична підготовка та стан здоров’я кандидатів для вступу на навчання свідчать про наявність проблеми, негативно впливає на тренінги для формування професійно важливих якостей. Враховуючи ситуацію, що склалася, існує потреба у вирішенні проблеми покращення розвитку фізичних якостей у навчальному процесі. Діяльність правоохоронних органів залежить від професійної підготовки працівників .
Основною складовою навчання на заняттях фізичної культури є здатність вирішувати проблеми, пов’язані з професійною діяльністю. Основними завданнями фізичної підготовки є: формування вмінь і навичок у складних умовах служби; систематизація навчальної програми на достатньому рівні освітньої бази із впровадженням інноваційних засобів навчання[1].
Фізична підготовка завжди була ключовою частиною професійної підготовки працівників правоохоронних органів. Однак останнім часом змінились умови, за яких правоохоронці повинні виконувати професійні обов’язки, змінюючи тим самим вимоги до якості підготовки. Важливим змістом фізичного виховання в навчальному закладі є процес вивчення елементів різноманітних вправ з урахуванням специфіки особливостей умов діяльності майбутніх правоохоронців. Виконується з багатьма повтореннями.
Для підвищення якості професійної готовності на практичному навчанні необхідно застосовувати складні уроки та моделювати ситуації. Комплексні уроки – це послідовне виконання прикладних вправ з різним рівнем інтенсивності та прикладної спрямованості, з паралельним розвитком різних фізичних якостей. Методи комплексних занять у процесі формування професійно значущих якостей значно збільшують щільність занять та сприяють розвитку професійної готовності. Одним із напрямків формування професійно значущих якостей курсантів є комплексний розвиток фізичних якостей та їх взаємодія зі спеціально застосованими вправами [2].
Головною умовою практичних занять з методики викладання фізичного виховання є умова максимально наблизити завдання до реальних ситуацій. Використання в процесі навчання завдань, що виконуються у важких умовах, наближених до реальних, готує учнів до подолання труднощів.
Таким чином, рівень фізичної підготовки курсантів залежить від кількості практичних занять.Достатній рівень розвитку загальної фізичної підготовки гарантує формування міцної основи працездатності.
Список використаних джерел:
1. Ануфрієв М. І., Бутов С. Є., Гіда О. Ф., Решко С. М. Основи спеціальної фізичної підготовки працівників МВС. Київ : Нац. акад. МВС України, 2003. – 338 с.
2. Бабенко В. Г., Попов О. В., Янко І. В. Заходи фізичного впливу : метод. рек. Київ, 2001.- 24 с.
Науковий керівник: старший викладач кафедри спеціальної фізичної
підготовки Пожидаєв М.Ю.