FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Серпень
2021

Спадкоємець Samsung звільнений з в’язниці умовно-достроково

Спадкоємець Samsung Лі Дже Йон був звільнений з південнокорейської в’язниці і в даний час умовно-достроково звільнений.
Він відсидів 207 днів у в’язниці – трохи більше половини терміну, який він отримав після того, як в січні був визнаний винним у хабарництві і розтраті.
Справа стосується колишнього президента країни Пак Ген Хе, який також знаходиться у в’язниці за хабарництво і корупцію.
Компанія Samsung Electronics була заснована дідом Лі, і він де-факто очолює компанію з 2014 року.
Лі зробив коротку заяву журналістам за межами в’язниці.
«Я викликав багато занепокоєння у людей. Я глибоко вибачаюся», – сказав Лі. «Я прислухаюся до побоювань, критики, тривог і високих очікувань щодо мене. Я буду багато працювати».
У січні високий суд засудив 53-річного чоловіка до тюремного ув’язнення на два з половиною роки.
Його звинуватили у виплаті 43 млрд вон (37,7 млн доларів) двом некомерційним фондам, керованим Чхве Сун Шіло, другу Пака, в обмін на політичну підтримку – імовірно, включаючи підтримку скандального злиття Samsung, яке поклало початок способу для Лі стати в кінцевому підсумку главою конгломерату.
Угоді потрібна була підтримка державного пенсійного фонду.
Під час винесення вироку суд заявив, що Лі «активно давав хабара і неявно просив президента використовувати свою владу, щоб допомогти його безперешкодній зміні влади» на чолі Samsung.
Суд визнав Лі винним у хабарництві, розтраті і приховуванні злочинних доходів на суму близько 8,6 мільярда вон (7,8 мільйона доларів).
Міністерство юстиції заявило, що прийняло рішення звільнити Лі після розгляду наслідків пандемії для економіки і світових ринків Південної Кореї.
У заяві офісу президента Мун Чже Іна йдеться, що його звільнення зроблено в національних інтересах, і просять розуміння.
«Нам добре відомо, що існують підтримуючі і протилежні погляди на умовно-дострокове звільнення заступника голови Джея Лі Лі. Думки супротивників також вірні », – йдеться в повідомленні.
«З іншого боку, було багато людей, які закликали до його умовно-дострокового звільнення в цій важкій кризі, сподіваючись, що він допоможе країні в відношенні напівпровідників і вакцин».
Однак умови умовно-дострокового звільнення Лі включають п’ятирічні обмеження на ведення бізнесу – неясно, чи зможе він керувати компанією, якщо він не отримає звільнення.
Йому також знадобиться дозвіл на будь-які поїздки за кордон.
Лі також перебуває під слідством за звинуваченням у шахрайстві і маніпулюванні акціями, і в разі визнання його винним може бути знову поміщений у в’язницю.
Судячи з усього, це економічне рішення Міністерства юстиції Південної Кореї. Звільніть спадкоємця Samsung і допоможіть країні вилікувати коронавірус. Але це пов’язано з політичною ціною.
Президент Мун Чже Ін прийшов до влади з твердою обіцянкою розірвати зв’язок між великим бізнесом і урядом.
Мільйони людей місяцями протестували проти імпічменту його попередниці Пак Кин Хе, і понад тисячу цивільних груп, пов’язаних з цими протестами, написали лист з проханням не помилувати так званого «наслідного принца Samsung».
Але тиск з метою звільнити Джея І Лі виходив від Торгової палати США разом з Samsung. Американські компанії стверджували, що його звільнення було життєво важливим для боротьби з нестачею комп’ютерних чіпів. В даний час Samsung обмірковує багатомільярдні інвестиції у виробництво напівпровідників в США.
Також варто відзначити, що раніше в цьому році в закон були внесені зміни, що дозволяють розглядати укладених для умовно-дострокового звільнення після відбуття 60% терміну покарання. Це дозволило звільнити пана Лі сьогодні. Його не помилували.
Але оскільки ми наближаємося до сезону президентських виборів тут, в Південній Кореї, нинішня адміністрація розраховує, що виборці винагородять правлячу партію за її економічні рішення більше, ніж якби вона дотримувалася своїх попередніх обіцянок.