FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Вересень
2021

SpaceX запустить на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

Вашингтон. 14 вересня. ІНТЕРФАКС – Важка ракета-носій Falcon 9 із новою партією супутників у вівторок стартує на орбіту для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомляє компанія-розробник SpaceX.

“SpaceX має намір здійснити запуск Falcon 9 із 51-м супутником Starlink з комплексу 4Е з бази Космічних сил в Ванденбергу в Каліфорнії”, – йдеться в повідомленні.

Запуск передбачається здійснити о 20:55 у понеділок за часом Західного узбережжя США.

Це буде вже 31-й виведення на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проекту Starlink. Орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 1 тис. 738 космічних апаратів.

Наразі компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Багаторазовий перший ступінь американської ракети-носія Falcon 9, яка буде використана вже ввосьме, повинна буде здійснити керовану посадку на плавучу платформу Of Course I Still Love You в Тихому океані.

У майбутньому компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів такого типу (а в подальшому – з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій в реалізацію проекту оцінюється в $10 млрд.