FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Лютий
2021

SpaceX запустила чергові 60 супутників Starlink, але зазнала невдачі з поверненням ракети

Ракета SpaceX Falcon 9 вивела сьогодні вранці чергову партію з 60 інтернет-супутників Starlink на низьку навколоземну орбіту, але не змогла приземлитися на плавучій платформі в морі.

Двоступеневий прискорювач Falcon 9 злетів з космічного стартового комплексу 40 на мисі Канаверал о 5:59 за київським часом. Приблизно дев’ять хвилин потому перший ступінь ракети повернувся на Землю, щоб зробити шосту посадку на безпілотну баржу SpaceX в Атлантичному океані, але не потрапив у ціль.

«Схоже, сьогодні ми не приземлилися на ракеті-носії “Звичайно, я все ще люблю тебе “, – сказала інженер-технолог SpaceX Джессіка Андерсон (Jessica Anderson), коментуючи запуск в прямому ефірі. – Дуже шкода, що не вдалося повернути цей прискорювач, але наш другий ступінь все ще знаходиться на заданій траєкторії». SpaceX прагне повертати перші ступені своїх ракет Falcon 9 для повторного використання, але компанія неодноразово заявляла, що доставка корисного навантаження на орбіту завжди є першочерговим завданням.

Спочатку планувалося, що запуск SpaceX відбудеться в понеділок вранці, але через погану погоду він був відкладений. За планом це була остання місія одного з найчастіше використовуваних перших ступенів Falcon 9 B1059. Раніше він вже двічі доставляв на Міжнародну космічну станцію вантажі в капсулі Dragon (CRS-19 в грудні 2019 року і CRS-20 в березні 2020 року), виконував місію Starlink в червні минулого року, виводив супутник спостереження Землі для Аргентини (SAOCOM- 1B в серпні 2020 року) і супутник-шпигун для уряду США в рамках місії NROL-108 в грудні.

Цей запуск був першим з двох запланованих місій Starlink протягом тижня – ще 60 супутників повинні відправитися на орбіту в середу 17 лютого на інший ракеті Falcon 9. Така швидка послідовність пов’язана з тим, що SpaceX довелося дещо змінювати розклад місій Starlink через проблеми, пов’язані як з погодою, так і з обладнанням.

Місія 16 лютого, яка отримала назву Starlink 19, була прискорена після того, як 4 лютого стартувала Starlink 18. Обидва польоти обігнали місію Starlink 17, яку спочатку планувалося запустити 1 лютого. Планується, що Starlink 17 буде доставлена ​​на орбіту за допомогою іншого часто використовуваного прискорювача B1049 – місія кілька разів відкладалася, і тепер повинна відбутися 17 лютого.

Спочатку SpaceX планувала запустити дві місії Starlink з різницею всього в години – подібне сталося б вперше для Флориди з 1966 року, коли за ракетою Gemini пішов Atlas Agena всього через 99 хвилин. Ми напевно ще побачимо подвійний запуск пізніше, тому що частота стартів ракет SpaceX збільшується. У минулому році з узбережжя Флориди був проведений 31 пуск, а в цьому очікується мінімум 40.

Минула місія Starlink стала 108-м пуском для «робочої конячки» SpaceX – Falcon 9. Вона могла б стати також 75-м поверненням ракети, якби все пішло за планом. Завдяки сьогоднішньому запуску, SpaceX тепер має на орбіті більше 1000 супутників Starlink. Але попереду ще багато запусків: стартове угруповання SpaceX Starlink буде складатися з 1440 супутників, і компанія запросила схвалення ще на десятки тисяч апаратів. Компанія вже почала пропонувати послуги супутникового інтернету всім бажаючим в рамках бета-тестування (при наявності можливості підключення).