FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Квітень
2021

SpaceX вперше в історії запустила людей в космос на вживаній ракеті і кораблі

Як і очікувалося, SpaceX сьогодні о 12:49 відправила з історичного майданчика 39A Космічного центру Кеннеді у Флориді до Міжнародної космічної станції черговий екіпаж. Важливою особливістю місії стало застосування вперше в історії вживаного корабля (раніше людей відправляли на орбіту лише одноразовими ракетами і багаторазовими кораблями).
Прискорювач Falcon 9 успішно приземлився на безпілотну баржу «Звичайно, я все ще люблю тебе» (Of Course I Still Love You). Це вже 80-е успішне повернення перших ступенів орбітального класу SpaceX. Другий ступінь теж відокремився, а корабель Crew Dragon Endeavour, як очікується, стикується з МКС лише 24 квітня, приблизно о 12:09 за київським часом – в результаті до орбітальної станції будуть пристиковані одночасно два кораблі Crew Dragon.
Crew Dragon Endeavour раніше застосовувався під час випробувального пілотованого польоту Demo-2 в травні 2020 року, першого з американської землі майже за десятиліття: тоді він доставив до МКС двох космонавтів – Боба Бенці (Bob Behnken) і Дага Херлі (Doug Hurley), які недовго пробули гостями орбітальної лабораторії.
Цього разу в екіпаж Crew-2 входять космонавти Шейн Кимбро (Shane Kimbrough) і Меган Макартур (Megan McArthur), а також фахівець Акіхіко Хосіде (Akihiko Hoshide) з Японського аерокосмічного агентства і француз Тома Песке (Thomas Pesquet) з Європейського космічного агентства. Ця команда пробуде на орбіті півроку. Довготривалий екіпаж Crew-1, який надійшов у листопаді 2020 року, повернеться на Землю 28 квітня. Він складається з чотирьох космонавтів: Шеннон Уокер (Shannon Walker), Майкла Хопкінса (Michael Hopkins), Віктора Гловера (Victor Glover) і Соїті Ногучи (Soichi Noguchi).
Прискорювач Falcon 9, який використовується в цій місії – злегка закопчена ракета, яка проходить в номенклатурі SpaceX як B1061 – використовувалася один раз, при запуску пілотованої місії Crew-1 в листопаді.
SpaceX успішно реалізує контракт з NASA вартістю $ 2,6 млрд. Наступна пілотована місія Crew-3 запланована на 23 жовтня, а Crew-4 відбудеться вже в 2022 році. У грудні минуло року NASA вже вибрала трьох учасників місії SpaceX Crew-3 – це космонавти NASA командир Раджа Чари (Raja Chari) і пілот Том Маршберн (Tom Marshburn), а також фахівець ESA Матіас Маурер (Matthias Maurer). Четвертий член екіпажу повинен бути названий пізніше – можливо, це буде російський космонавт Сергій Корсаков.