FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Січень
2021

SpaceX успішно випробувала двигуни чергового прототипу надважкої ракети Starship

Стало відомо про те, що американська компанія SpaceX провела перші статичні вогневі випробування нового прототипу космічної надважкої ракети Starship, яка має кодову назву SN9. Інформація про це була опублікована веб-ресурсом space.com.

В ході випробувань, які проходили на майданчику космодрому SpaceX в Південному Техасі, всі три двигуни були включені приблизно на одну секунду, після чого їх робота була припинена. Сам прототип під час запуску двигунів не відривався від стартового майданчика і залишався в статичному стані. Схоже, що SpaceX наближається до моменту, коли SN9 буде готовий до проведення льотних випробувань, в яких в минулому місяці брав участь попередній прототип SN8.

Нагадаємо, 9 грудня минулого року SpaceX провела льотні випробування прототипу Starship SN8, оснащеного трьома двигунами Raptor. В ході випробувань ракета успішно піднялася на висоту 12,5 км, але в процесі невдалої посадки була знищена в результаті вибуху. Три попередніх прототипи також успішно піднімалися в повітря, але вони оснащувалися тільки одним двигуном і не злітали вгору вище 150 метрів.

Компанія SpaceX веде розробку надважкої ракети і пілотованого корабля Starship для здійснення місій з доставки людей і корисних вантажів на навколоземну орбіту, Місяць, Марс та інші віддалені місця. Сам корабель і ракета-носій, яка буде використовуватися для виведення його в космос, підходять для багаторазового використання. Раніше глава SpaceX Ілон Маск (Elon Musk) говорив про те, що перший випробувальний політ Starship на навколоземну орбіту може відбутися в 2021 році.