FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

S&P знизило довгостроковий рейтинг Білорусі в інвалюті до "СС", вважає неминучим дефолт

Мінськ. 6 травня. ІНТЕРФАКС – Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Білорусі в іноземній валюті з "ССС" до "СС" у зв’язку з високою вразливістю до неплатежів за боргом, рейтинг залишено на перегляді з "негативним" прогнозом, повідомляється в пресрелізі агентства.

Короткостроковий рейтинг в інвалюті збережено на рівні "С" із "негативним" прогнозом. Також агентство підтвердило рейтинги в національній валюті на рівні "CCC/C" та видалило їх зі списку на перегляді, куди їх було розміщено 5 березня 2022 року. Прогноз щодо довгострокових і короткострокових рейтингів у національній валюті "негативний".

"Через міжнародні санкції уряд Білорусі стикається з технічними труднощами при виплаті боргу в іноземній валюті перед кредиторами. Якщо обставини Білорусі не зазнають непередбачуваних і значно сприятливих змін, ми вважаємо, що зовнішній комерційний борг білоруського уряду дуже вразливий для неплатежів", – ідеться у пресрелізі.

"Ці збої (при виплаті боргу – ІФ) були спричинені міжнародними санкціями, які закрили або значно обмежили доступ білоруської влади, зокрема Національного банку, до світової фінансової інфраструктури", – пояснюється у повідомленні.

Агентство нагадало, що Білорусь має у найближчі кілька місяців виплатити відсотки за євробондами, номінованими в доларах США, а в лютому 2023 року Мінськ має погасити один із випусків на $800 млн.

"Якщо емітент не може здійснити платіж відповідно до умов і вчасно через санкції, ми вважаємо неплатіж дефолтом (…). Ми також можемо вважати, що мав місце дефолт, якщо платіж не здійснюється у валюті, передбаченій умовами зобов’язання, і ми вважаємо, що інвестор не погодився на альтернативний платіж. Ми розглядатимемо це як реструктуризацію зобов’язання та оцінимо його, щоб визначити, чи це є дефолтом", – ідеться в пресрелізі.

Водночас агентство зазначає, що білоруський уряд має достатню ліквідність і в національній, і в іноземній валюті для погашення свого комерційного боргу.

За даними S&P, щорічні виплати за зовнішнім боргом Білорусі становлять $2,5-3,5 млрд при міжнародних резервах трохи менше ніж $8 млрд. При цьому потреби в погашенні держборгу в 2022 році "нещодавно були пом’якшені рішенням російського уряду щодо продовження термінів погашення своїх офіційних кредитів Білорусі". За оцінкою експертів, це скоротило щорічні виплати за зовнішнім боргом до $1,5 млрд з $2,5 млрд. "Проте, враховуючи технічні збої, ми вважаємо, що дефолт Білорусі за комерційним зовнішнім боргом, номінованим у доларах США, практично неминучий, згідно з нашими рейтинговими визначеннями", – наголошується в пресрелізі S&P.