FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Сьогодні в Україні вирішується, як житимуть люди на нашому континенті, – Зеленський у зверненні до данців

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до народу Данії в річницю її звільнення від нацистів, заявив, що сьогодні в Україні вирішується, як житимуть люди на європейському континенті.

"Сьогодні ви відзначаєте річницю того дня, який був мрією. Дуже довго був мрією про свободу і мир. Ця мрія стала реальністю. Саме цього дня завершилися п’ять довгих років окупації вашої країни нацистами. Вони програли. А свобода і життя перемогли. Данія і весь світ тоді святкували і сподівалися, що така жорстока війна вже ніколи не повториться", – заявив Зеленський.

Проте, як наголосив глава держави, війна знову прийшла. "Вона тут і зараз. Вона в Україні. І не збирається зупинятися на нашій землі. Вона вже стала такою жорстокою, як і та війна, перемогу в якій ми щорічно згадуємо у травні", – сказав він.

"Російська держава ще не готова зупинити війну. Там іще мріють про захоплення України та інших європейських країн. Там іще мріють про те, що свобода в Європі має зникнути. Але їхні мрії не повинні здійснитися. Мають здійснитися мрії про світ. Наша і ваша мрія. Так само, як це було 77 років тому. Саме зараз і саме в Україні вирішується те, як житимуть люди на нашому континенті. Чи буде мир. Не лише в нас, а й у наших сусідів. У нас із вами", – наголосив президент.

За його словами, ще ніхто ще не знає, скільки триватиме розв’язана Росією війна. "Але вірю, що наш день звільнення наближається", – сказав Зеленський.

Він також подякував данцям за зброю, санкції проти Росії та підтримку щодо вступу України до ЄС.

Джерело: https://t.me/V Zelenskiy official/1499