FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Липень
2021

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ

Дьячков Максим Валерійович
курсант 2-го курсу, спеціальність 262 «Правоохоронна діяльність» Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ ПРАВО (Адміністративне і фінансове право)

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ
Досліджуючи правовий статус працівника органів внутрішніх справ з часів проголошення незалежності України до 2015 року та правовий статус працівника Національної поліції України досі, маємо зазначити, що і в першому, і в інших випадках соціальна захищеність залишається другорядною. Нормативна-правова база, сформована на основі радянських законів, не відображає сучасних потреб і, на жаль, не може забезпечити належного соціального захисту співробітників правоохоронних органів.
Соціальний захист правоохоронних органів досконалення присвятили такі вчені, як Н. Болотіна, Х. Босак, к. Бугайчук, М. Гринишина, О. Кісіль, Л. Князькова, П. Коломоєць, Н. Кочеткова, О. Мальцева, К. Ю. Мельник, Н. В. Пададименко, С.М. Прилипка, О. М. Роїна, Н. М. Стаховської.
Захист працівників поліції слід розуміти, як систему соціальних гарантій, що забезпечують духовні та матеріальні потреби щодо до певної категорії осіб.

Соціальний захист поліцейських визначений у главі 9 ЗУ «Прo Націoнальну пoліцію» з статті 91 та по 104 статтю. Такі як:
1. Службoвий час і чaс відпoчинку поліцейcьких;
2. Відпустки поліцейських;
3. Oбчислення тривaлості відпуcток пoліцейських;
4. Грoшове зaбезпечення поліцейських;
5. Медичнe забезпечення пoліцейських;
6. Житлове зaбезпeчення пoліцейських;
7. Одноразова грошoва допомогa в рaзі зaгибелі (смерті) чи втрати працездaтності пoліцейськoго;
8. Особи, які мaють право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги;
9. Розміри одноразової грошової допомоги;
10. Призначення одноразової грошової допомоги;
11. Підстави, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються;
12. Пенсійне забезпечення поліцейських;
13. Навчання дітей поліцейських;
14. Захист прав та законних інтересів працівників поліції.
Деякі науковці звертають увагу на ту обставину, що сьогодні більшість гарантій із соціального забезпечення працівників правоохоронних органів не можуть бути реалізовані з огляду на відсутність необхідного обсягу бюджетних асигнувань.
Свеженцева Ю.О. акцентувала увагу на те що держава вже фактично відмовилась від надання соціального захисту працівникам поліції, та у відмові підвищення заробітніх плат.
Отже, якщо порівнювати із попереднім Законом України «Про міліцію», то соціальні гарантії працівників поліції найбільш розширені по відношенню до гарантій попередньої системи правоохоронних органів. Особливу увагу потрібно доцільно звернути на розміри компенсацій у випадку втрати працездатності чи то смерті працівників поліції. А також ми вважаємо, що необхідно відзначати розширення змісту соціальних гарантій працівників поліції.
Список використаних джерел:
1. Закон України Про Національну поліцію (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 40-41, ст.379). Електронний ресурс. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19#Text
2. Плугатар Т.А. Проблема соціальної захищеності працівників міліції України на сучасному етапі / Т.А. Плугатар // Наука і правоохорона. – 2013. – No 19. – С. 6-12.
3. Свеженцева Ю.О. Проблема соціальної незахищеності працівників органів внутрішніх справ /Ю.А. Свеженцева // Соціальна психологія. – No 6. – 2008. – С. 49-58.
Науковий керівник: викладач кафедри адміністративного права, процесу
та адміністративної діяльності Захарченко О.В.