FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Серпень
2021

Snickers Spain звинуватили в гомофобії

Компанія Snickers в Іспанії показала скандальну телерекламу, яку жорстко критикували за гомофобію.

У 20-секундній рекламі показано, як іспанська впливова людина Алессіо Гібайя перетворюється в бородатого чоловіка з низьким голосом після того, як з’їв морозиво Snickers.

На цьому тижні відео стало вірусним, і деякі закликали до бойкоту Snickers.

Виробник шоколаду вибачився за «непорозуміння, яке могло бути викликано з роликом.

У ньому пан Гібайя знаходиться в пляжному барі з другом, де він просить офіціанта «сексуальний апельсиновий сік з вітамінами A, B і C».

Збентежений офіціант пропонує йому морозиво «Снікерс». Відкусивши, пан Гібаджа, здається, перетворюється в бородатого чоловіка.

“Краще?” – питає друг. «Краще», – відповідає чоловік. Слоган свідчить: «Ти не ти, коли голодний».

Реклама викликала хвилю звинувачень у соціальних мережах в тому, що бренд ображає геїв.

«Соромно і прикро, що на даний момент є компанії, які продовжують увічнювати стереотипи і пропагувати гомофобію», – написала в Твіттері Державна федерація лесбіянок, геїв і бісексуалів.

Міністр з питань рівноправності Іспанії Ірені Монтеро також приєдналася до критики.

«Цікаво, кому може здатися гарною ідеєю використовувати гомофобію в якості бізнес-стратегії», – написала вона в Twitter.

«Наше суспільство різноманітне і толерантне. Сподіваюся, ті, у кого є влада приймати рішення про те, що ми бачимо і чуємо в рекламних роликах і телешоу, теж навчаться цьому».

Ліва партія Podemos зазначила, що реклама пішла за безліччю гомофобних злочинів на грунті ненависті в Іспанії в останні місяці.

«Перед обличчям хвилі ЛГБТІ-фобії, включаючи напади і навіть вбивства, Snickers не може придумати кращої ідеї, ніж створити паскудну рекламу, яка говорить вам, що ви не є собою, якщо ви жінкоподібні», – йдеться в повідомленні Twitter.

У травні п’ятеро геїв були поранені в результаті трьох нападів в Барселоні за один уїк-енд.

У четвер Snickers Spain заявила, що видаляє рекламу, і вибачилася за «будь-яке непорозуміння», яке вона могла викликати.

«У цій конкретній кампанії мета полягала в тому, щоб у дружній та невимушеній формі показати, що голод може змінити ваш характер», – йдеться в заяві, опублікованій в Інтернеті.

«Це ніколи не було направлено на те, щоб затаврувати або образити будь-яку особу або групу».

Представник материнської компанії Mars Wrigley заявив, що компанія щиро вибачилася за будь-яку шкоду, заподіяну рекламою, і визнала, що вона «помилилася».

«Ми серйозно ставимося до рівних прав і залученнюя, ми хочемо світ, в якому кожен може бути самим собою, і ми вважаємо, що як роботодавець і рекламодавець ми несемо свою роль і несемо відповідальність за те, щоб зіграти свою роль в створенні цього світу» , – додав представник компанії.