FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Вересень
2021

Смарт-окуляри, які можуть замінити смартфони – новий концепт Xiaomi

Компанія Xiaomi представила прототип смарт-окулярів, здатний служити самостійним продуктом, який не потребує підключення до смартфону. Окуляри оснащені мініатюрним microLED-дисплеєм, підтримують дзвінки, здатні переводити мову в режимі реального часу, забезпечувати навігацію і інші функції.

За задумом Xiaomi такі смарт-окуляри цілком зможуть замінити смартфони в недалекому майбутньому. Отримавши просту назву Xiaomi Smart Glasses модель виглядає як пара звичайних окулярів без діоптрій. Проте новинка підтримує технологію «оптичного microLED-хвилеводу». За даними Xiaomi, модель може використовуватися не тільки для дзвінків і навігації, а й дозволить переглядати і відправляти повідомлення, робити фотографії і багато іншого.

0,13-дюймовий дисплей прихований в оправі Xiaomi Smart Glasses і має пікселі розміром всього 4 мікрометра. MicroLED-пікселі мають індивідуальне підсвічування і забезпечують неперевершену яскравість і насичений чорний колір. Розмір чіпа, що відповідає за роботу дисплея – 2,4×2,02 мм. В основі моделі – чотирьохядерний Arm-процесор і операційна система Android.

У Xiaomi заявляють, що вибрали в якості рішення монохромний дисплей з піковою яскравістю в 2 мільйони кд/м2. Завдяки особливій системі, людське око буде бачити екран набагато більшого розміру, при цьому не потрібна складна система лінз, дзеркал або їх комбінації, як в інших продуктах – пояснює Xiaomi в блозі.

Всього Xiaomi Smart Glasses використовують 497 компонентів, включаючи мініатюрні сенсори, а система взаємодії з окулярами організована таким чином, щоб відображати тільки ключову інформацію, не заважаючи повсякденним справам. Головним засобом взаємодії з окулярами повинен стати голосовий помічник XiaoAI.

Для зйомки в окуляри інтегрована 5-мегапіксельна камера. Поруч з нею розміщений індикатор, що попереджає оточуючих про зйомку. Також є вбудований мікрофон, а пропріетарний алгоритм здатний здійснювати переклад мови в режимі реального часу і переведення аудіо в текст.

Оскільки це тільки концепт, поки немає ніякої інформації про підготовку комерційних пристроїв і тим більше про надходження його в продаж. Цілком ймовірно, що Xiaomi не випустить модель в недалекому майбутньому, але пізніше використовує технологію в нових розробках.