FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

Smart Holding оскаржить рішення КГС щодо визнання недійсним договору купівлі-продажу компанією акцій "Харківобленерго"

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Smart Holding має намір оскаржити рішення Касаційного господарського суду, ухвалене 21 вересня 2022 року про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій АТ "Харківобленерго" компанією Smart Holding (Cyprus) Ltd, повідомляється у пресрелізі компанії у п’ятницю.

"Очікуючи повного тексту рішення відповідного суду для уточнення подальших правових дій, Smart Holding заявляє про готовність обстоювати своє законне право бути акціонером АТ "Харківобленерго" та викорінювати корупційну складову в менеджменті товариства", – йдеться у документі.

Як наголосили в Smart Holding, з моменту консолідації корпоративних прав 29,7950% АТ "Харківобленерго" компанія неодноразово звертала увагу ФДМУ, Міністерства енергетики, РНБО України, правоохоронних органів та громадськості на ознаки корупції в діяльності менеджменту товариства, яка, за твердженням Smart Holding, доходить до розкрадання сотень мільйонів гривень щороку і поставила "Харківобленерго" на межу банкрутства.

"Закликаємо Міністерство енергетики як орган, уповноважений управляти корпоративними правами товариств, які належать державі Україна, – звернути увагу на ознаки корупції у діях менеджменту підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки країни", – заявили у компанії.

Як повідомлялося, АМКУ наприкінці 2019 року надала дозвіл на концентрацію низки компаній, пов’язаних із бізнесменом Костянтином Григоришиним та одним із кінцевих бенефіціарів АТ "Сумське НВО" Володимиром Лук’яненком у рамках виконання рішення Лондонського арбітражу, який зобов’язав Григоришина виплатити Лук’яненку та його партнеру Новинському $300 млн у рамках спору про опціон на пакет акцій у "Сумському НВО". в рамках спору про опціон на пакет акцій у "Сумському НВО".

У межах виконання рішень Григоришин розрахувався за боргами, зокрема і зі своїми частками в енергоактивах.

У січні 2021 року АМКУ дозволив Smart Holding купити понад 25% у АТ "Харківобленерго" та АТ "Харківенергозбут". У лютому 2021 року Smart Holding закрила угоди щодо придбання 29,795% акцій "Харківобленерго" та "Харківенергозбут" у Inter Growth Investments Limited (Кіпр).

У липні 2021 року АМКУ скасував своє рішення від 28 січня 2021 року про дозвіл Smart Holding купити 29,795% акцій "Харківобленерго". У комітеті послалися на те, що заява, за результатами розгляду якої було ухвалено рішення від 28 січня, та додані до неї документи були підписані лише уповноваженим представником компанії Lovitia Investments Ltd. (зараз – Smart Holding Ltd).

Однак у жовтні 2021 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) повторно дозволив Smart Holding (Cyprus) Ltd купити понад 25% у АТ "Харківобленерго".

"Смарт-Холдинг" – одна з найбільших промислово-інвестиційних груп України. Інвестує в об’єкти гірничо-металургійного та нафтогазового комплексів, сільського господарства, суднобудування, нерухомості та енергетики. Власником є народний депутат Вадим Новинський.