FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

"Слуги народу" запропонували утворити ТСК для перевірки можливих порушень присяги Денісовою

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про утворення тимчасової слідчої комісії з питань перевірки можливих фактів порушення Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою присяги.

Картка документа за номером 6322 з’явилася на сайті парламенту. Автором проекту постанови значиться народний депутат фракції "Слуга народу" Максим Дирдін.

Як зазначено в пояснювальній записці, керівники депутатських фракцій та груп Верховної Ради отримали від громадянина Качури Д. М. шість заяв про звільнення з посади Денісової. Як підставу для звільнення громадянин вказав низку судових рішень Окружного адміністративного суду м. Київ та Шостого апеляційного адміністративного суду. Суди визнали протиправною відмову омбудсмена щодо розгляду електронних звернень громадянина Качури Д. М. та журналістських звернень і зобов’язали Денісову повторно розглянути електронні звернення позивача.

Суди дійшли висновку, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Денісова не в повному обсязі та не всебічно розглянула електронні звернення Качури Д. М. відповідно до закону України "Про звернення громадян" та ст. 17 закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини".

Станом на дату написання своїх заяв, а саме серпень 2021 року, Качура Д. М. зазначає, що рішення судів так і не виконано. У своїх заявах він просить винести питання про звільнення Денісової з посади омбудсмена за фактами, викладеними у його заявах, за порушення присяги.