FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

27
Січень
2022

Слідство вивчить відеоматеріали розстрілу нацгвардійцем своїх колег на "Південмаші" – ДБР

Київ. 27 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Оприлюднені в соцмережах відеоматеріали, на яких зафіксовано, як військовослужбовець Артемій Рябчук розстрілював своїх колег на території “Південмашу”, стануть предметом вивчення слідства, також буде вивчено відео з нібито допитом затриманого, зазначають у ДБР.

“Предметом дослідження у кримінальному провадженні будуть і оприлюднені в соціальних мережах відеоматеріали, на яких зафіксовано, як військовослужбовець розстрілював своїх колег, з метою використання їх як доказів у кримінальних провадженнях”, – сказала на брифінгу радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сап’ян в Києві у четвер.

Вона наголосила: “Крім того, слідчі з’ясовуватимуть, хто міг несанкціоновано поширити відповідну інформацію (відеоінформацію). І за цим фактом буде надано принципову юридичну оцінку”.

Відповідаючи на запитання про відео у ЗМІ, на якому Рябчук нібито давав показання оперативникам, Сап’ян сказала: “Я не розглядала б відео, яке було оприлюднене, як допит… Це було опитування… А що це за відео та яку саме процедуру було зафіксовано, дізнаємося трохи згодом”.

За її словами, усі оприлюднені матеріали буде долучено до кримінального провадження.

“Наскільки це було санкціоновано (відео опитування – ІФ), розглядатиме слідство з юридичного погляду”, – додала Сап’ян.

За словами Сап’ян, ДБР також розпочало розслідування кримінального провадження щодо службової недбалості керівництва Національної гвардії України, що могло призвести до трагедії на території Південного машинобудівного заводу в Дніпрі.

“Буде проведено весь комплекс заходів щодо встановлення не лише обставин злочину, а й проведено ретельне розслідування умов, через які воно стало можливим. Слідство вивчатиме, як було організовано процес несення служби, охорону об’єкта, статутні відносини тощо. Це стосується не лише частини, де сталася трагедія, а й усіх інших частин Нацгвардії”, – акцентувала увагу радниця з комунікацій.

Також вона повідомила, що у Дніпрі наразі працює 18 слідчих ДБР із Полтави та Києва, крім того, слідчі Центрального апарату працюють над справою стосовно керівництва Нацгвардії.

“В обох кримінальних провадженнях нас очікує значний обсяг слідчих дій, які проводитимуть у найкоротші терміни, щоб якнайшвидше скерувати справи до суду”, – сказала Сап’ян.

З її слів, слідчі вже допитали свідків. “Зокрема, з дозволу лікарів допитано одного з поранених, який нині перебуває в лікарні Мечникова”, – повідомила радниця з комунікацій ДБР.

Як повідомлялося, солдат строкової служби Нацгвардії Артемій Рябчук, 2001 р. н., 27 січня о 3:40 відкрив вогонь по військовослужбовцях варти на території Південного машинобудівного заводу (“Південмаш”). У результаті загинуло четверо військовослужбовців Нацгвардії та одна цивільна, ще п’ятеро отримали поранення. Зловмисник утік із місця події зі зброєю, але був затриманий о 9:30 у м. Підгородному Дніпропетровської області.

Мотиви скоєного злочину наразі невідомі.

За інформацією Офісу генпрокурора, стосовно військовослужбовця Нацгвардії України відкрито провадження за фактом умисного вбивства та дезертирства зі зброєю (ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 408 КК України). Справу розслідує ДБР, процесуальне керівництво здійснює Дніпровська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.

ДБР також відкрило провадження за службовою недбалістю керівництва Нацгвардії.