Недавні записи
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
Скорочення міжнародної торгівлі загрожує глобальній економіці – МВФ
Нью-Йорк. 16 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Погіршення міжнародного співробітництва та торгівлі може негативно позначитися на темпах зростання світової економіки, найсильніше вдаривши по найбідніших країн, йдеться у дослідженні Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Серед головних проблем МВФ зазначив заходи деяких країн щодо обмеження торгівлі, імміграції і транскордонних потоків капіталу. Ці та інші фактори можуть знизити світовий ВВП на 7% у довгостроковій перспективі, вважають аналітики фонду. Якщо обмеження стосуватимуться обміну технологіями, негативний ефект може становити 8-12% ВВП для низки держав.
"Світова економіка, можливо, перебуває на межі відходу від послідовного курсу на інтеграцію, який спостерігався в другій половині 20-го століття, – наголошується в документі. – Фрагментація може принести стратегічні переваги деяким країнам в окремих випадках, але загалом вона тягне за собою суттєвий економічний збиток".
Ця шкода виражатиметься у "вищих імпортних митах, сегментуванні ринків, погіршенні доступу до технологій і робочої сили, як кваліфікованої, так і некваліфікованої, і в кінцевому рахунку це призведе до скорочення продуктивності та рівня життя", попереджає МВФ.
Зокрема, бар’єри для руху робочої сили між країнами можуть уповільнити інновації та розповсюдження технологій. Крім того, фрагментація скоротить опції для транскордонних інвестицій, ускладнивши економічний розвиток.
Світова торгівля серйозно постраждала від пандемії коронавірусу і повномасштабної війни проти України, розв’язаної Росією, при тому, що на той момент економіка лише почала відновлюватися від світової фінансової кризи 2008 року, а також від виходу Великої Британії з ЄС і торгової війни США з Китаєм, зазначають фахівці фонду.
Для покращення ситуації МВФ рекомендує зміцнювати торговельні партнерства у сфері товарообміну, домагатися умов чесної конкуренції, а також вживати заходів захисту найуразливіших груп громадян.