FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Сили РФ досягають на Донбасі мінімального прогресу, слабшають через погане командування та низький бойовий дух – Міноборони США

Київ. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Російські сили на Донбасі на сході України, де відбувається основна частина бойових дій, слабшають через погане командування та управління, низький бойовий дух та далеко не ідеальну логістику, заявив високопосадовець Міністерства оборони США.

"Ми, як і раніше, бачимо у найкращому разі мінімальний прогрес із боку росіян на Донбасі. Вони не досягають запланованого прогресу, і цей прогрес нерівномірний і поступовий", – наведено слова чиновника в матеріалі на сайті Міноборони США в понеділок.

За його словами, росіяни досягли незначних успіхів на схід від українських міст Ізюм та Попасна, але цей прогрес був млявим.

"Те, що ми побачили там, у Попасній, мало чим відрізняється від того, що ми бачили в інших селах Донбасу. (Росіяни – ІФ) прийдуть, а потім оголосять про перемогу, а потім відведуть свої війська лише для того, щоб дозволити українцям повернути їх (території – ІФ). За останні кілька днів було багато пересувань уперед-назад", – сказав чиновник.

Крім того, у Пентагоні зауважили, що російські сили, мабуть, бояться ризику та бояться жертв і в повітряній, і в наземній війні, сказав чиновник.

Українські сили продовжують утримувати Харків від найближчих російських військ. За словами чиновника, місто і далі зазнає ударів російської авіації.

"Але українці за останні 24-48 години зробили ефективну роботу, відтіснивши росіян ще далі. І їм вдалося відтіснити росіян приблизно на 40 кілометрів на схід від Харкова", – розповів чиновник.

Він зазначив, що це добрий приклад жорсткого та колосального опору, який демонструють українські сили.

Зазначено, що Маріуполь продовжує зазнавати ударів російської авіації.

"Ми, як і раніше, бачимо, як вони використовують некеровані бомби в Маріуполі", – додав чиновник.

У Міноборони США повідомили, що понад 70 із 90 гаубиць М-777, які США планували відправити, наразі передано Україні. Також Україна вже отримала понад 140 тис. 155-мм снарядів, які використовують для цих знарядь, що становить приблизно половину снарядів, запланованих на постачання, сказав чиновник. Навчання щодо поводження з цією зброєю тривають за межами України, додав чиновник. За його словами, від початку вторгнення, 68 днів тому, росіяни випустили в Україні 2125 ракет.