FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Сільгоспекспорт із України може прискорити поява в Ізмаїлі лабораторії з контролю якості зерна – Мінагрополітики

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Створення в порту Ізмаїла (Одеська обл.) ветеринарної лабораторії з контролю якості сільгосппродукції могло б прискорити її постачання з України, оскільки наразі українські сільгоспекспортери змушені сертифікувати свою продукцію в Одесі, через що несуть додаткові фінансові витрати.

Питання створення сертифікаційної лабораторії в Ізмаїлі за підтримки міжнародних партнерів обговорив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський на онлайн-зустрічі з керівником регіональних програм Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) у країнах Європи та Центральної Азії Раймундом Єлє, повідомляється на сайті Мінагрополітики у четвер.

"На сьогодні відсутність такої лабораторії в Ізмаїлі гальмує процес експорту с/г продукції, оскільки така продукція спочатку прямує до Одеси. Там вона має дочекатися своєї черги на проходження сертифікації, а потім вирушає до Ізмаїла для відправки за кордон. Все це призводить до зайвих фінансових і часових витрат на логістику", – наголосив міністр.

За його даними, нова ветеринарна лабораторія в Ізмаїлі могла б допомогти вирішити це питання та прискорити експорт вітчизняної продукції.

У свою чергу Єлє наголосив на важливості України для забезпечення світової глобальної продовольчої безпеки та стратегічній необхідності підтримки розвитку її сільського господарства в умовах російської військової агресії.

"FAO працює над тим, щоб донори надали термінову допомогу вразливим сільським домогосподарствам. Ми спрямовуватимемо всі зусилля на те, щоб підтримати сільськогосподарські виробництва в Україні, а також допомогти у забезпеченні всіх ланцюгів постачань продовольства і всередині країни, і експортних позицій", – наводить Мінагрополітики слова представника FAO.

Як повідомлялося, до вторгнення РФ ключовими портами для експорту з України були морпорти Одеси та Миколаєва, але після їх блокади російськими військовими кораблями та мінування росіянами акваторії Чорного моря країна розпочала переорієнтацію постачань на дунайські порти Ізмаїл та Рені (Одеська обл.).

До повномасштабного російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала близько 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси та Миколаєва, проте нині через їх морську блокаду з боку РФ може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Це призводить до щомісячного недоотримання країною близько $1,5 млрд експортних прибутків.

https://www.facebook.com/mapfu2021/posts/303681725280784