FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Лютий
2023

Шольц: Ми і далі знаходитимемо баланс між підтримкою України та запобіганням ненавмисній ескалації

Київ. 17 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, виступаючи на Мюнхенській безпековій конференції, наголосив на важливості балансу між підтримкою України та запобіганням ненавмисній ескалації й того, щоб війна в Україні не перетворилася на конфлікт між НАТО та РФ.

“Ціною величезних жертв захищають свою свободу, і ми їх у цьому підтримуємо. Стільки, скільки потрібно”, – сказав Шольц на конференції.

Канцлер нагадав, що Німеччина виділила понад EUR12 млрд на допомогу Україні торік і прийняла понад 1 мільйон українців, які тікають від війни.

За його словами, Німеччина і далі знаходитиме баланс між максимально можливою підтримкою України та “недопущенням ненавмисної ескалації між НАТО та Росією”.

“Ми прагнемо, щоб воєнний конфлікт в Україні не перетворився на конфлікт між НАТО та РФ. Баланс між підтримкою України і прагненням уникнути ескалації буде дотримуватися й надалі”, – наголосив він.

Водночас канцлер Німеччини додав, що “вперше в історії ядерна держава веде імперіалістичну війну, що не має прецедентів”.

“Ми маємо ретельно зважувати всі наші дії й обговорювати із союзниками. Це війна безпосередньо біля нас, небезпечна війна. Незважаючи на терміновість проблеми, обачність – понад поспішність. Єдність – понад дії наодинці”, – заявив він.

За словами Шольца, Німеччина зробить для підтримки України все, що обіцяла. Крім того, він наголосив на важливості притягнення до відповідальності за вчинення воєнних злочинів в Україні, що також обговорюватимуть на конференції.

“Без справедливості неможливий міцний мир”, – сказав він.

Також він зазначив, що ЄС підтримує майбутнє членство України в Євросоюзі, “тоді як тисячі росіян заплатили своїм життям ціну за війну Путіна”.