FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

Шмигаль обговорив глобальні виклики, пов'язані з російською агресією, з главою уряду Іраку

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із прем’єр-міністром Іраку Мустафою Аль-Кадімі, під час якої глава українського уряду наголосив, що Україна цінує дипломатичні зусилля Іраку в рамках контактної групи Ліги арабських держав щодо ситуації в Україні, спрямовані на припинення розв’язаної Росією війни, повідомляє пресслужба Кабміну.

"Денис Шмигаль висловив сподівання, що Ірак продовжить підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема у рамках ООН", – ідеться у повідомленні.

У ньому наголошується, що сторони обговорили глобальні виклики, пов’язані з російською агресією проти України. Зокрема, Шмигаль наголосив на необхідності міжнародного тиску на РФ для продовження "зернової ініціативи" й експорту українського зерна з чорноморських портів.

"У співпраці з ООН ми вибороли можливість експортувати українське зерно, зокрема в країни Азії та Африки, які цього найбільше потребують. З українських портів вийшло вже 200 суден, і ми закликаємо всі країни продовжувати тиск на Росію на міжнародному рівні, аби не дати їй зірвати ініціативу. Це дуже важливо для світової продовольчої безпеки", – наголосив Шмигаль.

Він додав, що Ірак є важливим і перспективним партнером, і Україна зацікавлена у продовженні взаємовигідного співробітництва у різних сферах економіки.

"Зокрема, одним зі спільних інтересів країн може стати участь іракського бізнесу в післявоєнному відновленні України", – уточнюють у Кабміні.

Мустафа Аль-Кадімі, зі свого боку, зазначив, що Ірак підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а також виступає за продовження експорту українського зерна.

"За словами прем’єр-міністра Іраку, між нашими країнами склалися хороші відносини у сфері освіти й економіки, і вони прагнуть їх розвивати надалі. Ірак також готовий продовжувати надавати гуманітарну підтримку для українців", – ідеться у повідомленні.