FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Шмигаль і прем'єр Португалії обговорили надання військової та фінансової допомоги, санкційну політику та інтеграцію України до ЄС

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта обговорили надання військової та фінансової допомоги, санкційну політику та інтеграцію України до Європейського Союзу.

"Україна потребує пришвидшення постачання різних видів озброєння від країн-партнерів, адже від цього залежать життя українців і подальший успіх у боротьбі з агресором", – цитує Шмигаля пресслужба уряду за результатами телефонної розмови.

Прем’єр України зазначив, що постачання сучасної зброї країні має супроводжуватися посиленням санкційного тиску на Росію.

"Упевнені, що наступний, шостий пакет буде ухвалено найближчим часом. Саме жорсткі та дієві санкції можуть наблизити завершення війни в Україні", – додав він.

Під час розмови Шмигаль також висловив сподівання, що Португалія підтримає надання Україні додаткової фінансової підтримки у вигляді 10% отриманих у серпні 2021 року спеціальних прав запозичення у рамках МВФ, щоб зміцнити економічну стабільність держави у протистоянні з ворогом.

Сторони також обговорили підтримку Португалією визнання України державою-кандидатом на вступ до ЄС і набуття членства за прискореною процедурою.

"Ми спільно можемо запропонувати Україні швидку відбудову на основі демократичного розвитку та ринкової економіки. Саме членство в ЄС може стати тією ідеєю, навколо якої консолідуватимуться усі гілки влади та народ у повоєнній розбудові країни", – зазначив український прем’єр.

У свою чергу Кошта висловив свою солідарність Україні в боротьбі з російським агресором і наголосив, що Португалія готова надати всю необхідну допомогу, яка насамперед стосується підтримки постраждалих людей.

"За словами Антоніу Кошти, Португалія підтримує санкції проти Росії та надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС", – ідеться у повідомленні.