Недавні записи
- Фонд Президента України вручив премії переможцям міжнародних учнівських олімпіад 04.10.2024
- Англійська мова є життєво необхідною для України під час війни – Empire English School 04.10.2024
- Ветеран Даниїл Гончаренко отримав ваучер на навчання щоб у майбутньому допомоги побратимам у реабілітації 02.10.2024
- 14 жовтня в Одесі відбудеться осінній ресторанний форум ProRestoʼ24. 02.10.2024
- «Н-Транс» за січень-червень розширив клієнтську базу на 20% – директор компанії Денис Фоменко 28.09.2024
Шляхи удосконалення службової діяльності сил охорони правопорядку в україні
Кузьменко Марія Миколаївна
Курсант ІІ курсу, спеціальності 081 «Право»
Шляхи удосконалення службової діяльності сил охорони правопорядку в україні
З початком роботи Національній поліції України, яка має стати якісно новим державним органом, спроможним забезпечити високопрофесійний правоохоронний сервіс відповідно до потреб і вимог сучасного суспільства, на плечі нової поліції падає тягар минулої діяльності «міліції», яка відрекомендувала себе в оці громадян як корумповане угрупування, де працівники такої професії зацікавлені в незаконній діяльності у співвідношенні до громадян та іноземців, а саме зі сторони корупції, незаконного фізичного та психологічного впливу. Але нова Національна поліція України прийняла міри, щодо усунення старої думки про правоохоронні органи, та спрямували свої сили на відновлення стосунків громадян з поліцейськими, а саме на побудові повної довіри та впевненості в класифікації спеціаліста певної сфери для отримання правової допомоги, або ж захисту.
Мова йде не лише про процес нормотворчої діяльність в аспекті створення дієвих механізмів захисту конституційних прав і свобод громадянина України, але й про практичну реалізацію органами державної влади своїх обов’язків з їх охорони. Так, центральним органом виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку, є саме Національна поліція України [1].
Наразі в Україні є декілька розвиваючих аспектів щодо удосконалення службової діяльності сил охорони правопорядку в Україні. Наприклад зв’язок з інтернет ресурсами, в яких розвивається кіберзлочинність, або вживати дієвих заходів до запровадження у відповідних територіальних підрозділах Національної поліції України на офіційних веб-порталах гіперпосилань (чи створення іншим способом технічної можливості) з метою надання населенню зручної можливості електронних звернень з повідомленнями про вчинені кримінальні правопорушення чи іншими зверненнями, що належать до сфери поліцейського обслуговування. Ще головним аспектом у прориві розвитку удосконалення діяльності правоохоронних органів є те що, наразі поліція стоїть на сходинці правоохоронців світового рівня. А саме за допомогою таких заходів як підвищення рівня знань іноземної мови для контакту з іноземцями, для більшої взаємодії з країнами Європи, також поліцейські будуть здавати свій рівень знань на європейському рівні, для підняття престижу, поваги та почуття надійності у громадян щодо нашої поліції. [2]
Також великою проблемою є зв’язок між теорією та практикою. Що виник внаслідок тривалого реформування вказаної сфери службової діяльності, а також з метою організації дієвого функціонування органів Національної поліції України щодо захисту особи, суспільства та державних інтересів від протиправних посягань. У межах Міжнародної програми підвищення кваліфікації для правоохоронних органів Департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки (ІСТАР), що на сьогодні вже працює в Україні, запровадити підготовку працівників поліції із залученням фахівців за напрямами:
«Тактикоспеціальна підготовка», «Вогнева підготовка» та «Спеціальна фізична підготовка» у межах єдиної програми «Забезпечення особистої безпеки та застосування сили». Загалом навчання повинно тривати не менше року. Циклічність навчання є оптимальним для більш поглибленого засвоєння матеріалу. Така практика підготовки поліцейських існує у багатьох країнах Європи, зокрема у Румунії (школа підготовки поліцейських у м. Кампіна).
Для порівняння можна взяти поліцію Німеччини. Основною метою поліції Німеччини є забезпечення громадської безпеки та громадського порядку всередині Федеративної Республіки Німеччина, шляхом запобігання здійснень злочинів, а також переслідування правопорушників. Поліція Німеччини відноситься до виконавчої гілки влади.
Захисна поліція (нім. Schutzpolizei, SchuPo) організаційне підрозділ поліції Німеччини, основне призначення якої охорона правопорядку, патрулювання, прийом заяв від населення, контроль на дорогах, проведення заходів при аваріях транспортних засобів, розшук, супровід і спостереження за демонстраціями і ін. Такі поліцейські найбільше контактують з людьми та мають на них значний вплив. Громадяни довіряють поліції Німеччини та впевнені в тому, що вони спроможні їх захистити у разі надзвичайної ситуації, або ж то в данні правової допомоги.
В порівняння з нашою поліцією там підвищені вимоги до працівників поліції, а саме у вивченні мови іноземців, які може знадобитися правова допомога, в вивчені відповідного матеріалу своєї спеціалізації. В Федеративній Республіці Німеччині не було такого стрибка зміни певних повноважень поліцейських, таких жорстких реформ. Але ми на вірному шляху до удосконалення кваліфікації працівників правоохоронних органів. І в прикладі з Німеччиною, можна зробити висновки, що нам є над чим працювати та в якому напрямку рухатись для досягнення цілі та міжнародних стандартів поліції.
Варто відзначити, що наведені вище шляхи удосконалення діяльності підрозділів Національної поліції України дозволять знівелювати наявні прогалини у законодавчому забезпеченні реалізації окремим категоріями працівників своїх повноважень щодо забезпечення охорони прав і свобод людини та громадянина.
Висновок. Україна стоїть на порозі євроінтеграції та збирається ще щільніше співпрацювати з Європейським Союзом, де відповідні органи повинні будуть забезпечити МВС України володінням іноземної мови, вміння спілкуватися з громадянами та забезпечити їх достатнім рівнем своєї кваліфікації, правової допомоги та захисту життя. Україна не відстає від всесвітніх тенденцій. Розвиток міжнародного співробітництва ЗСУ, МВС, СБУ з військовими та правоохоронними відомствами іноземних держав, зростання кількості міжнародних контактів в межах співпраці представників Державної прикордонної служби України (ДПСУ) з такими міжнародними організаціями, як: ОБСЄ, НАТО, Міжнародна організація з питань міграції (МОМ), що є важливою складовою іншомовної професійної компетентності фахівців з охорони кордонів. Це дає можливість відкрити нові можливості в плані вивчення іноземної мови, за допомогою обміну досвідом з іншими країнами. Я вважаю, що велика кількість проектів які є в вільному користуванню є позитивною рисою в плані вивчення мови. Це є показником високого рівня її вивчення, та більшим профілем для її використання в бутті.
Список використаних джерел:
1) Про Національну поліцію : закон України від 02.07.2015 № 580-19. Відомості Верховної Ради України. 2015. № 40–41. Ст. 379.
2) Підготовка охоронців правопорядку в Харкові (1917–2017 рр.). Харків, 2017
Науковий керівник: старший викладач кафедри спеціально фізичної
підготовки Пожидаєв М.Ю.