FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Щонайменше 41 виходець із Криму, призваний РФ, загинув на війні проти України – Ташева

Київ. 6 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Щонайменше 41 виходець із Криму, призваний РФ на строкову службу, загинув на війні проти України, повідомила постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

"Строковиків дуже активно з Кримського півострова відправляють на бойові дії проти нашої держави. За нашою інформацією, лише з відкритих джерел (ми думаємо, що ці цифри більші), останнім часом відбулося мінімум 72 похорони на території півострова. З верифікованої інформації ми знаємо, що 41 особа точно є вихідцем із Криму, тобто, скоріш за все, вони є громадянами України", – сказала Ташева на брифінгу в медіацентрі "Україна" у Києві в п’ятницю.

Вона наголосила, що це міжнародний, воєнний злочин, тому що країна-окупант не має права призивати цивільне населення на строкову службу і тим паче відправляти на війну. Ташева звернула увагу на те, що, за даними журналістських розслідувань та даними представництва, близько половини складу крейсера "Москва" становили строковики, зокрема строковики з Криму.

Також постпред підтвердила, що жителі Криму, особливо чоловіки призовного віку, активно виїжджають із території півострова.

"Ми як представництво радили для того, щоб уникнути призову до російської армії, або виїхати з території півострова, що активно люди роблять, особливо чоловіки призовного віку, відповідно, звертаються до нас по допомогу, або намагатися десь сховатися на території півострова, намагатися не отримувати повістку, змінювати номери телефонів", – зазначила вона.

За її словами, російські громадяни, які незаконно перебували в Криму, також активно виїжджають із Криму, зокрема, намагаючись продати своє майно.

"Крім того, виїжджають ті… росіяни, які приїхали з території РФ на територію Кримського півострова, це і прокурори, і судді, і працівники ФСБ, Центру протидії екстремізму. Я не скажу, що це масовий виїзд із Криму, але вони достатньо активно виїжджають, в тому числі намагаючись продати своє майно", – додала вона.

Постпред наголосила, що Крим став військовим плацдармом для нападу РФ на Україну.

"Нагадаю, що протягом восьми років з моменту окупації, 32 тис. військових постійно перебували на території півострова. Моменти активізації, наприклад, навесні минулого року або восени цього року, і на момент вторгнення це було ще плюс 10 тис. військових, які перебували на території півострова", – розповіла Ташева.

Вона зазначила, що починаючи з 2014 року у Криму щонайменше 5 тис. людей щороку призивають до лав російської армії.