FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Січень
2023

Сертифікація "Укртрансгазу" серйозно посилить його позиції на європейському ринку – голова НКРЕКП

Київ. 24 січня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Сертифікація оператора сховищ газу АТ "Укртрансгаз" суттєво посилить його позиції на європейському ринку, вважає голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Костянтин Ущаповський.

"Це третій наш ліцензіат, який проходить процес сертифікації (раніше було сертифіковано НЕК "Укренерго" та "Оператор ГТС" – ЕР). Це дуже потужний крок, що дозволить компанії суттєво посилити свої позиції на європейському ринку", – сказав він під час засідання комісії у вівторок, на якому постановою регулятора було затверджено порядок проведення сертифікації оператора сховищ газу.

При цьому Ущаповський зазначив, що український оператор може бути сертифікований раніше, ніж деякі оператори Європи. За його словами, у НКРЕКП вже підписано наказ про визначення відповідальних за заходи, які мають бути організовані регулятором.

В.о. гендиректора "Укртрансгазу" Роман Малютін назвав сертифікацію компанії надзвичайно важливим процесом, для проходження якого оператор співпрацює з усіма причетними органами.

"Завершення процесу сертифікації є важливим для того, щоб учасники ринку, перш за все в Європі, розуміли, що оператор відкритий для співпраці, надійний і відповідно сертифікований з безпеки постачання природного газу", – висловив думку Малютін.

За словами члена НКРЕКП Олександра Формагея, питання успішної сертифікації насамперед залежить від самого оператора, який має сформувати відповідний запит та необхідний пакет документів, щоб комісія могла розглянути та ухвалити попереднє рішення. Він пояснив, що спочатку НКРЕКП погоджує попереднє рішення із Секретаріатом Енергетичного співтовариства, а потім видає остаточне рішення.

"Ліцензіату слід виконати вимоги як НКРЕКП, так і Секретаріату Енергоспівтовариства", – наголосив Формагей.

Як повідомлялося, порядок здійснення процедури сертифікації оператора сховищ газу розроблено регулятором для імплементації норм європейського законодавства, забезпечення сертифікації оператора сховищ газу, приведення його діяльності до міжнародних стандартів та дотримання вимог щодо запобігання ризикам для безпеки постачання природного газу та виконання вимог чинного законодавства України.

Він визначає, серед іншого, перелік документів, даних та інформації, які надає підприємство, що подає запит на сертифікацію, а також процедуру сертифікації.