FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Березень
2023

Сенатори від обох партій тиснуть на Пентагон щодо відправлення Україні F-16 – ЗМІ

Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група сенаторів від обох партій тисне на Пентагон щодо відправлення F-16 в Україну: вони стверджують, що сучасні винищувачі “можуть змінити правила гри на полі бою”, повідомляє видання Politico.

За даними видання, новий поштовх у цьому процесі дав лист до міністра оборони Ллойда Остіна, організований сенатором Марком Келлі (штат Аризона), від групи з восьми сенаторів.

“Після розмови з американськими, українськими та іноземними лідерами, які працюють на підтримку України, на Мюнхенській безпековій конференції минулого місяця ми вважаємо, що США мають ретельно розглянути надання Україні літаків F-16. Це була б значна спроможність, що здатна змінити правила гри на полі бою”, – наводить витяги з листа Politico. На думку сенаторів, винищувачі F-16 можуть дати Києву перевагу, адже повномасштабне вторгнення Москви триває вже другий рік.

Сенатори попросили Остіна надати їм до кінця тижня оцінки чинників, необхідних для успішної передачі F-16 Україні.

Група вітала повідомлення про те, що двоє українських пілотів прибули до США для оцінювання навичок винищувачів на базі національної гвардії Морріс у Тусоні, у рідному штаті Келлі, що вони назвали “критично важливим кроком в оцінюванні” їхньої готовності літати на F-16.

Як повідомляється, лист також підписали демократи Теммі Дакворт з Іллінойсу, Тім Кейн із Вірджинії, Мартін Генріх із Нью-Мексико і Джекі Розен із Невади, а також республіканці Ліза Мурковські з Аляски, Томмі Тубервіль з Алабами і Тед Бадд із Північної Кароліни.

Двопартійні зусилля переконати адміністрацію Байдена відправити F-16 або сприяти відправленню їх в Україну іншими країнами підкріплюються оцінкою, наприклад, генерала Крістофера Каволі, головного командувача США і НАТО в Європі. Каволі сказав законодавцям за зачиненими дверима на Мюнхенській безпековій конференції минулого місяця, що надсилання передової зброї, включно з F-16 і ракетами великої дальності, може допомогти зміцнити оборону України.

Але, як зазначає видання, “високопоставлені цивільні чиновники, включно з Байденом і радником Білого дому з питань національної безпеки Джейком Салліваном, кажуть, що винищувачі не є негайною потребою на полі бою порівняно з іншими засобами”.

Джерело: https://www.politico.com/news/2023/03/14/senate-defense-department-ukraine-fighters-00087051