FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

СБУ знешкодила у Херсонській області велику ботоферму спецслужб РФ

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України під час слідчо-оперативних дій у Херсонській області викрила потужну ботоферму, яка діяла на користь російських спецслужб, повідомляється на сайті спецслужби у четвер.

"Зловмисники проводили спеціальні інформаційні операції для розхитування суспільно-політичної обстановки в Україні. Для реалізації підривної діяльності вони створили понад 20 тисяч фейкових акаунтів у соцмережах, форумах та популярних месенджерах. Через анонімні профілі поширювали дезінформацію про внутрішню ситуацію у нашій країні. Крім того, зловмисники розсилали неправдиві повідомлення щодо "мінування" інфраструктурних об’єктів на території регіону", – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, до організації ботоферми причетні декілька місцевих жителів, які встановили технологічне обладнання за адресами свого проживання. Для маскування облікових записів зловмисники використовували спеціальні телекомунікаційні пристрої. Оплату від своїх кураторів вони отримували через заборонені російські платіжні системи.

Під час обшуків за адресами перебування організаторів протиправної діяльності в Херсонській області правоохоронці виявили понад 3 тисячі сім-карток, а також комп’ютерну техніку з підтвердженнями незаконних дій.

Вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у скоєнні злочину та обрання судом запобіжних заходів. У рамках кримінального провадження за ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування. Правоохоронці встановлюють усі обставини правопорушень для притягнення до відповідальності всіх, хто причетний до злочинів проти держбезпеки.