FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

21
Липень
2021

СБУ затримала “першого українського морського пірата”

Вперше в історії України громадянину країни повідомили про підозру за піратство.
За повідомленням СБУ, цього чоловіка – жителя Миколаївщини – звинувачують у тому, що він захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп за його звільнення.
“Він влаштувався у міжнародну компанію, яка займається охороною комерційних суден від піратів. Втім, замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам захопив його”, – повідомили в СБУ.
Погрожуючи зброєю, українець вимагав зміни курсу корабля та пів мільйона доларів.
Переговори із судновласником тривали чотири дні.
За 6 тисяч доларів він погодився здати зброю і розблокувати судно.
“Але коли зловмисник повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові перемовини. Цього разу вимагав $100 тис. – інакше погрожував викинути всю зброю за борт”, – розповіли про перебіг подій в СБУ.
Цього разу компанія відмовилася виплачувати викуп, а згодом “пірата” зупинили силою.
Проте притягти його до відповідальності у відкритому морі було неможливо, бо “на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави”.
“Пірата вдалося затримати уже в Україні”, – повідомляють в СБУ і зазначають, що з часу повернення до України “пірат” кілька разів міняв паспорти і місця проживання.
Наразі чоловікові оголошено підозру у піратстві, тобто у “застосуванні насильства, пограбуванні або інших ворожих діях щодо екіпажу морського судна”, і нині йому обирають запобіжний захід.

 

RelatedPost

Related Blog post