FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

СБУ затримала одного з лідерів "Українського вибору" за підготовку до повалення державного устрою в Україні

(додано текст 7-го абзацу)

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України затримала одного з лідерів всеукраїнського громадського руху "Український вибір", очолюваного Віктором Медведчуком, за підготовку до повалення державного ладу в Україні.

"У Києві контррозвідка СБУ затримала одного з лідерів партії Медведчука "Український вибір". За даними слідства, він займався підготовкою до повалення конституційного ладу в Україні, координуючи свої дії з російськими спецслужбами", – повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко у відеоповідомленні у телеграм-каналі відомства у четвер.

За словами Дехтяренка, зловмисник розробив "концепцію народовладдя", яка передбачала насильницьке захоплення влади, знищення фінансово-економічної системи та усунення держкордону.

"Ці ідеї розповсюджували через розгалужену мережу підконтрольних громадських організацій", – додав речник СБУ.

За його словами, встановлено, що у 2014 році зловмисник звертався до адміністрації президента РФ щодо особистого прийому для доповіді стосовно підготовки заходів із підривної діяльності в Україні.

"Під час обшуків за місцем проживання зловмисника правоохоронці виявили документацію та печатку громадських організацій, заборонену символіку, лист з адміністрації президента РФ про отримане звернення, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та чорнові записи з доказами злочинних дій", – розповів спікер української спецслужби.

У повідомленні СБУ не зазначено імені затриманого, проте джерело в правоохоронних органах повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що йдеться про Олександра Тарнашинського.

Крім того, як повідомив Дехтяренко, заблоковано діяльність потужного проксі-центру спецслужб Росії, який використовували для кібератак на державні інформресурси України та розповсюдження ворожої пропаганди.

"У Луганській області на співпраці з окупантами викрито керівницю одного з відділів Станично-Луганської військово-цивільної адміністрації, яка добровільно стала так званим слідчим прокуратури ЛНР і незаконно переслідувала громадян на тимчасово окупованій території Луганської області", – повідомив речник СБУ.

Загалом, за його словами, з початку війни СБУ відкрила понад 6 тис. кримінальних проваджень через злочини проти України.

"Серед цього масиву справ понад 1 тис. стосуються посягання на територіальну цілісність та спроби захоплення державної влади", – повідомив Дехтяренко.

Джерело: https://t.me/SBUkr/4232