FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

СБУ заблокувала всеукраїнську мережу онлайн-шахраїв, організовану ув'язненим вінницької колонії

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Співробітники Служби безпеки України заблокували масштабну шахрайську схему, створену в’язнями вінницької колонії, які виманювали гроші у клієнтів українських онлайн-магазинів, щомісячний обіг нелегального бізнесу становив понад 100 тис. грн.

Як повідомляє прес-служба СБУ у вівторок, шахрайство відбувалося завдяки фейковим сайтам відомих торговельних платформ, онлайн-продажу та оголошенням.

"З метою викрадення коштів із карток клієнтів зловмисники входили до них у довіру, представлялися співробітниками торговельної платформи і пропонували заповнити реєстраційну форму для здійснення відправки начебто придбаного товару. Потім давали посилання на спеціально створений фішинговий ресурс, який візуально ідентичний оригінальному сайту оголошень. Як наслідок, отримували доступ до реквізитів платіжних інструментів. Списання коштів здійснювалося на спеціально підготовлені банківські картки або гаманці небанківських платіжних систем", – ідеться у повідомленні.

Уточнюється, що нелегальний бізнес проіснував понад три місяці.

"За даними слідства, до складу групи входило до десяти учасників, у тому числі засуджені, які відбувають покарання за вчинення тяжких злочинів. Через своїх спільників вони отримували мобільні телефони, сім-картки, банківські картки та доступ до фейкових електронних ресурсів", – наголошують у спецслужбі.

Там зазначають, що отриманий "прибуток" від шахрайських дій вони використовували "для утримання кримінальних кіл".

"Під час проведених обшуків у пенітенціарному закладі правоохоронці виявили чорну бухгалтерію з прибутками-витратами та картковими рахунками різних банківських установ, засоби зв’язку", – повідомляють у СБУ.

У спецслужбі додають, що наразі у межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії щодо притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної схеми. Планується повідомлення про підозри її активним учасникам.