FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

СБУ викрила міжнародну хакерську групу: зламували мобільні телефони та продавали інформацію

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кіберспеціалісти Служби безпеки України припинили протиправну діяльність групи хакерів, які позиціонували себе як учасники міжнародного угруповання Phoenix та спеціалізувалися на дистанційному зламі мобільних пристроїв та незаконному зборі персональних даних.

"За даними слідства, до складу угруповання входили п’ятеро громадян України, мешканців Києва та Харкова. Всі мали вищу технічну освіту. У своїй діяльності зловмисники використовували спеціально розроблене програмне забезпечення і технічні засоби", – повідомляє прес-служба СБУ.

Для отримання доступу до облікових записів користувачів мобільних пристроїв хакери використовували фішингові ресурси, що копіюють сайти відомих виробників мобільних пристроїв Apple, Samsung та інших. Користувач мобільного пристрою, завантажуючи застосунок або програму на фейковому сайті, надавав зловмисникам пароль від свого облікового запису. Потім зловмисники копіювали інформацію, що зберігалася на зламаному телефоні.

Отримані у такий спосіб дані давали змогу зловмисникам знімати кошти з рахунків громадян та продавати третім особам інформацію про їхнє особисте життя.

Середня вартість несанкціонованого доступу до облікового запису власника мобільного телефону становила 200 доларів.

Було також задокументовано, що одним із видів діяльності зловмисників було розблокування крадених та загублених гаджетів виробництва Apple. Пізніше їх продавали через мережу підконтрольних магазинів у Києві та Харкові.

За оперативними даними, хакери вели свою діяльність понад два роки, а їхніми жертвами за цей час стали декілька сотень людей.

Під час обшуків, проведених за адресами розташування офісів, підпільних технічних центрів, що функціонували під виглядом магазинів із продажу телефонів, та фактичного проживання зловмисників у Києві та Харкові, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами злочинної діяльності, програмне забезпечення і технічні засоби для несанкціонування втручання в акаунти та вкрадені мобільні телефони, які під виглядом нових готували до збуту.

Вирішується питання щодо оголошення про підозри учасникам угруповання за ст. 361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж) Кримінального кодексу України.

Продовжуються слідчі дії щодо встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до протиправної діяльності осіб.