FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

СБУ викрила корупційну схему, яку "кришували" правоохоронці

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України (СБУ) викрила злочинну схему розкрадання майна держпідприємства на Рівненщині, яку покривали правоохоронці.

"За попередніми даними, близько 1600 га земель Національної академії аграрних наук (НААН) передали в незаконну оренду місцевим підприємцям. Від такої схеми державі завдано збитків понад 5,5 млн грн. При цьому до "кришування" зловмисників причетні правоохоронці", – повідомили в прес-службі відомства у вівторок.

Як встановило слідство, в 2020-2021 роках посадові особи держпідприємства підписали угоди з низкою комерційних компаній нібито про співпрацю, але самоусунулися від контролю за їх діяльністю. Належні зловмисникам фірми отримали можливість, не сплачуючи орендну плату, користуватися 1600 га земель НААН на свій розсуд. Більше того, земельні ділянки вони отримали в користування разом із вирощеною на них сільгосппродукцією, яку реалізовували за ринковими цінами.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України, накладено арешт на урожай сільськогосподарських культур 2021, вирощений на земельних ділянках держпідприємства.

Співробітники СБУ встановили причетність до протиправної схеми співробітників правоохоронних органів, які самоусунулися від розслідування, і не вживали заходів для збереження речових доказів і захисту інтересів держпідприємства.

Зокрема, всупереч накладеному судом арешту на майно та наявність дозволу на збір врожаю лише для держпідприємства, підприємці безперешкодно приступили до збирання врожаю.

Співробітники СБУ провели огляд місця події і вилучили техніку з урожаєм (понад 45 тонн сої). Таким чином, запобігли крадіжці державного майна на понад 700 тис. грн.

Щодо співробітників правоохоронних органів здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ст. 367 КК України (службова недбалість).