FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

30
Березень
2023

СБУ та правоохоронці Чехії затримала шахраїв, які викрадали гроші з банківських рахунків громадян ЄС

Київ. 30 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України спільно з Нацполіцією та правоохоронними органами Чеської Республіки нейтралізували транснаціональне злочинне угруповання шахраїв, які викрадали гроші з банківських рахунків громадян Євросоюзу за допомогою фішингових посилань у популярних інтернет-магазинах, повідомляє СБУ.

“За оперативними даними, з лютого минулого року ділки ошукали понад 1 тис. жителів ЄС на загальну суму 160 млн у гривневому еквіваленті. Під час слідчо-оперативних дій в Україні затримано організатора угруповання та його спільника. Крім того, на території Євросоюзу затримано ще 17 учасників злочинної групи. Серед них – громадяни Білорусі”, – йдеться в повідомленні української спецслужби в телеграм-каналі в четвер.

За даними слідства, організатором незаконної діяльності є житель Києва, фахівець у сфері ІТ, спільників він підшукував через власні зв’язки, а також на платформі Darknet.

“Для реалізації шахрайської схеми зловмисники розміщували на торговельних інтернет-платформах оголошення про “продаж” популярних товарів за “привабливою” ціною. Для оформлення замовлення покупцям пропонували перейти за фішинговим посиланням, де вони вносили реквізити своїх банківських карток”, – зазначається в повідомленні.

Затриманому в Україні організатору шахрайської схеми та його спільнику повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 255 та ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній); ч. ч. 3, 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28 та ч. 4 ст. 190 (організація заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, шляхом незаконних операцій із використанням електронно-обчислювальної техніки, у складі злочинної організації).

Суд обрав підозрюваним запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави.

Триває розслідування щодо встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Джерело: https://t.me/SBUkr/7745